החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

אתי פ.בשביץ \ משחקים בברידג'

 

משחק הברידג' מוכר לחלקנו. אצל בשביץ הוא חלק מהחיים. בן זוגה לחיים מלמד ברידג' ובשנים האחרונות החלה גם היא לשחק.
את הסדרה המוצגת יצרה ב:2005 בטרם החלה לשחק. כבר בתחילת העבודה נראה היה שהקלפים קיבלו חיות משל עצמם וכאילו החלו לשחק:  "המלכה נעמדה והתלוננה על המלך ועל הנסיך..",  "לנסיך היה מה להגיד על המלך..",  " למלך לא נראתה התקשורת בין המלכה והנסיך..",  וכך הלאה. דמויות וצורות לבשו חיים, קיבלו על עצמם תפקידים שהועתקו מן החיים, וכלשונה "הכל נכנס אל הקלפים".
הסדרה (שמן על בד) נעשתה ללא התערבות של מכחול אלא באמצעות צבע, שפכטל ואצבעות. טכניקת הציור מאפשרת עבודה ספונטנית והצבעים מלאי עוצמה וכוח משדרים משהו מן הדרמה הסיפורית במשחק ובחיים.

בעיקרון הברידג' ידוע כמשחק חשיבה בין זוגות. העברת האינפורמציה גלויה והרעיון הוא להגיע לחוזה הטוב ביותר, ואז להכריז עליו בתקוה שיהיה אכן הטוב ביותר.
נראה שהסדרה המוצגת, המוכרזת,  מעידה על חוזה מוצלח במיוחד בין האמנית לבין מחוזות הציור. בצד השכלה בתחום האמנות (בוגרת 'המדרשה לאמנות', בי"ס 'אבני') היא עוסקת בעבודה אינטנסיבית בת עשרות שנים בציור והתמחויות שונות בו (כולל תחריט צבע, ציור ודקורציה לרהיטים). כמו כן כן מלמדת בשביץ בסטודיו בביתה ומעמידה דורות חדשים של אמנים.

אפי גן- אוצרת


הצגת התערוכה במסגרת פרויקט 'קיר אמן- בגלריות העירייה' , הינו פרס ראשון לעבודת אמנות שהציגה באירוע אקולוגיה ואמנות בפרק נאות שקמה בשבועות 2009.
אנו מברכים אותה על זכייתה.

לפרטים נוספים:
[email protected]

אתי -0544-517775, 9517775

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד