החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פרויקט קיר אמן 12 - יפה נבו \ בת יפתח

יפה נבו- אישה צבעונית. אמא ל:3 ילדים וסבתא ל:3 נכדים, עיתונאית, מפיקה, סופרת, תסריטאית ואמנית אוטודידקטית. אל הציור הגיעה בדרך מקרה ומאז היא מציירת באינטנסיביות ציור אינטואיטיבי . יפה בוראת מחדש את הדמויות הנשיות מסיפורי התנ"ך ומציבה אותם במרכז יצירתה באופן מקורי וצבעוני.  הציורים כולם נושאיים ומספרים סיפור. הסיפורים אינם קלים.
" הגר ושרה"- יושבות אצלה על ערמת כסף, כל אחת היא בבחינת מדינה. משתי הנשים הללו יצאו שני עמים. הגר השפחה הכהה ושרה הגבירה. הילדים על החוף- נראים בתמימותם, כאילו באמת היו אחים.
"פילגש בגבעה"- בצד הימני של התמונה אפשר לראות את הפילגש של איש הלוי אשר למרות היותו נשוי, רדף אחריה לבית הוריה ולקחה. למעלה: 2 הגברים: אביה ששלח אותהואיש הלוי. הסיפור התנ"כי קשה. בעקבות אינוסה ומותה בידי ההמון הסוער, ביתר איש הלוי את גופתה ל:12 חלקים ושלח כל שק לשבט אחר. מבחינת יפה זוהי עדות למלחמת אחים הראשונה בהיסטוריה היהודית אשר קרתה כתוצאה מיופיה של אישה.
כל עבודה יכולה לקבל פרשנות משלה. אבל את עבודותיה מסכמת יפה " תמיד הדלת פתוחה, תמיד יש אור בקצה המנהרה, תמיד דברים יכולים להתסיים אחרת". את האור הזה מבקשת יפה נבו להשאיר איתנו עוד קצת..
"יש לי חלום שרודף אותי מאז שהתחלתי לצייר .. שאני אצייר את כל הנשים המופיעות בתנ"ך.."

לפרטים נוספים על העבודות:
יפה נבו:   052-3575655  www.yafanevo.com

[email protected]

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד