החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פרויקט קיר אמן 12 - סבטלנה לוקש \ 'פינות הבית'

סבטלנה לוקש- ציירת אקוורל, ילידת אוקראינה, למדה לתואר שני באמנות באודסה, עם עליתה לארץ בשנת 1990 המשיכה ולמדה לתואר גם במדרשה למורים ברמת השרון. במהלך השנים עוסקת סבטלנה בהוראת ציור ומלמדת ילדים, סטודנטים ומבוגרים במסגרות ציבוריות ופרטיות.
לוקאש שייכת לאסכולה הדרום רוסית באמנות הפלסטית. אסכולה המתאפיינת 'בציור מתרשם' המתייחס אל צבע ואל אור שופע.
בארץ ספגה אל יצירותיה את האור הארץ הישראלי ומצאה אותו מתאים אל הקונספציה האמנותית שלה. טכניקת האקוורל העדינה מאפשרת למשחקי אור ולשיפעת צבע להיות נוכחים בעוצמה ויחד עם זאת, זוהי טכניקה המעצימה ליריות של מבע. סבטלנה חוקרת את השפעת האור על צבעם של האובייקטים בסבלנות ומתוך ניסיון מרתק לספוג את הרגע המצוייר. בהשאלה אפשר לקרוא לסגנון 'אימפרסיוניזם לירי' אלא שהבחירה בציור שיש בו חיתוכים מקוריים של האוביקט המצולם, הופכים את העבודה לעכשוית, יותר מאשר אימפרסיוניסטית וההתרשמות מהנוף או מהחפץ, הם כלי להבעה אישית ייחודית. סבטלנה מתרשמת ומתרגמת חויותיה לצופה בשפת האמנות ברורה ולירית במיוחד.

'פינות הבית' מציגה ציורים הבאים מתוך ביתה של הציירת על חפציו ועציציו הרבים, והם בבחינת דיוקן עצמי של האמנית. הציירת מצליחה להכניס אל החפצים הפשוטים 'חיים אמיתיים' ורוחניות אנושית, עד שאלו משרתים אותה כבציור דיוקן. האור, הרגישות אל הטבע, הצבע והחוש הקומפוזיציוני מוצאים ביטוי חגיגי בתערוכה הזאת.
אוצרת: אפי גן

לפרטים נוספים על העבודות:
סבטלנה לוקאש:
טל'  054-4554575
03-5513497

         

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד