החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

אנתרופוסקפטיות - תערוכה

7/07/2010

דורון אפרת יוצר פסלים המעוררים את המתבונן. לכאורה הוא אוסף גרוטאות, ברזלים ישנים,עצים ואבנים, מחברם ויוצר מציאויות מורכבות מחדש. אלא שכל הפסלים מחזיקים היגד פנימי מורכב. עם קצת הומור אנחנו מביטים בפסלים ומקבלים זריקה ממציאות מדממת וכואבת, ישראליות שורשית שמתריסה, מבכה, ומצחיקה בעת ובעונה אחת.

דורון אפרת חי בספר המדבר. נחלת ביתו מכילה עולם ומלואו. תחת סככות הוא יוצר פסלים ומעמידם העמדה פיוטית ומלאת רומנטיקה מול נוף עוצר נשימה. אחת הסככות משמשת גלריה להצגה ומכירת עבודות. את העשייה " האושר טמןן בהווה המתמשך.." , הוא מלווה במילים אותם הוא כותב במחברות. המילים  כמו הפסלים, נדמות בתחילה לג'יבריש, אבל אם נקבל את האי-גיון נוכל להתחבר כמו בספריו של ד"ר סוס, אל עולם מצחיק ומעורר כאב כאחד, עולם של "הפוך על הפוך".
מיסודותיו של עולם זה:

• הכרה בתפאורה משתנה
• הדגשת הפרדוקס
• הדגשת הארעיות

וכך כותב דורון אפרת על האנתרופוסקפטיות:

"התרגום של האנתרופוסקפטיות לעברית הוכרז לפני שנים רבות ע"י פשוטו, פרדוקס והרבי מיעוטו (הרע במיעוטו) . הבבאיזם (הבא בתור), כשמו כן הוא. התחיל בדבר בשנת כשה"ס ומאז ועד היום (כמובן בהווה מתמשך בשפת הבבאיזם) , כל מצטרף נוסף לבבאיזם, כותב את התורה בעצמו. תורת הבבאיזם נכתבת בעברית. זו השפה היחידה שבה יכולים הרבי מיעוטו, פשוטו ופרדוקס- לתקשר. ראשית קיבלו את באבי סאבי לחבורה. ייסדו ישוב שנקרא 'מבוא הפוך על הפוך' שהוא גם סוג של אמירה ומאמירותיה היסודיות של הבבאיזם. היישוב נמצא על גבול המדבר ועל גבול ארץ הבבות הגדולות באמת. עם הזמן, יוסד סוג של מבחן לקבלה לבבאות. הבבות נתבקשו לשכוח כל מה שהם יודעים וללמוד כל מה שפרדוקס בבי סבי, פשוטו והרבי מיעוטו גם לא יודעים. כי זהו עולמם.
אנתרופוסופיה הוא מדע הבודק את מקומך בעדר בפרמטרים הבאים: וודו, רפואה, דת, יצירה הומוריסטית, רוחניות, חומריות, דמגוגיה ואמונה"..

אנחנו יכולים לנסות ולעמוד רגע מהורהרים, מחוייכים ובעיקר פתוחים, מול יצירות ברזל, עצים, ואבנים היוצרות שירה פיסולית מצחיקה ומעוררת, ולדעת שיצירת אמנות היא חירותו של כל אדם, ויופיה של האמנות הוא שהיא נמצאת בידי המתבונן.

אפי גן \אוצרת התערוכה

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד