החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מיטל סעדון \ רישום

23/10/2010

מיטל סעדון, בוגרת החוג לאמנות במכללת אורנים, מציגה סדרת עבודות רישום אשר הוצגו בתערוכת היחיד עם סיום לימודיה (2010). הדימויים אינם רגילים: אדם מבוגר עומד כשתחתוניו מופשלים, או אישה מרימה על ידיה איש מבוגר (ולא תינוק כמצופה) ועוד . דרך דימויים לא שגרתיים בוחנת מיטל סעדון שאלות על התא המשפחתי, על כוח ושליטה, על יחסים ועל תלות. מעל כל עבודות הרישום יוצאות הדופן מרחף העיסוק בגוף ( הגוף כמשקף גיל, כמו גם שינוי ביחס אל התפקידים הגילאיים).

 

עבודות הרישום של מיטל עוסקות בהכלאות. באמצאות קו עגלגל ומתיילד רושמת מיטל דמויות מעוותות, חסרות, פגומות, או פגועות המכילות מאפיינים אשר אינם תואמים את גילן או את מינן. הדמויות נמצאות במצב של שינוי, של מעבר. של 'גם וגם'. הן אינן מקובעות  וגרוטסקיות בהגדרתן, מופרזות ומעוותות בגופניותם.  מן הדימויים עולה תחושה של התנגדות לסדר קיים  אבל, עם זאת ניכרת גם מעין החזקה של הדמויות, הן אינן מאבדות שליטה, הן ניצבות, כך שבסופו של דבר נקודת המבט היא מרחמת, מכמירה ומלטפת ומפנה את השאלות כלפי חוץ, אל הצופה.

עבודות הרישום של מיטל מסמנות מבע ייחודי, ועם זאת באופיין הקוי, המתיילד לכאורה ואישי הן מאזכרות גם  את עבודתו גדושת הדמויות הגרוטסקיות של האמן דב אור-נר .

אפי גן \אוצרת

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד