החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

קיר אמן \ רות אורנבך

23/10/2010

הסגנון החדש בו יוצרת רות אורנבך מוגדר כ" ציור הוליסטי" והוא התפתח במהלך סדנאות מדיטציה בהן השתתפה. מספרת רות: "כידוע, המדיטציה מהווה כלי המשנה את מצב התודעה של האדם והיא נתיב לתובנה יצירתית גבוהה יותר וליכולת להשתנות ולהתרחב.

תועלתה העיקרית היא השקט והשלוה המחלחלים אל חיי היום יום. השינוי אצלי היה הדרגתי וכאשר עצמתי את עיני, ראיתי קשת צבעים מרהיבה". הציור הפך לאינטואיטיבי, ובמהלך פעולת הציור התגלה עולם תת ימי בעל צבעוניות מרהיבה, המזכירה שוניות אלמוגים וצמחייה תת-ימית.

 

הציורים מרביתם בגודל קבוע נעשים בטכניקה של צבעי שמן על בד. כדי להעביר את תחושת שקיפות המים, פיתחה אורנבך טכניקה המאפיינת ציורי אקוורל. היא משתמשת באצבעותיה בציור. הציור נעשה ללא תכנון מוקדם, וללא סקיצה כשלכאורה לא ברור "מהיכן הוא בא". באמצעות הכלים המדיטטיביים מקיימת רות אורנבך את דבריו של הצייר פול גוגן: "אני עוצם את עיני בשביל לראות" המהוים מוטו ליצירותיה.

אפי גן \ אוצרת

רות אורנבך , תושבת ראשון לציון, ילידת ברית המועצות, למדה ציור במכון אבני ובמכון להכשרת מדריכים לאמנות, במדרשה ברמת השרון. משנת 1990 מציגה תערוכות יחד וקבוצתיות בארץ ובעולם.

לאחרונה מעטרים הדפסי עבודותיה את רשת חנויות סאב- כרונו בארץ ובעולם.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד