החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מוזאיקה\ העיר ראשון לציון\ רחל נבון

המוזאיקה\ פסיפס היא אמנות עתיקה, עממית ועכשווית. אמנות ודקורציה ששרדה אלפי שנים. בתחילת המאה ה-20, האדריכל והאמן הספרדי- אנטוניו גאודי, הפך את המוזאיקה למדיום באמנות המודרנית ונתן בכך לגיטימציה מחודשת לעיסוק בתחום.

עיר מתברכת באנשיה ובעיר ראשון לציון אמנים רבים. אחת מאמניות הפסיפס הפעילות בישראל היא רחל נבון תושבת העיר. רחל עוסקת מזה עשור בתחום המוזאיקה. משתתפת בתערוכות קבוצתיות רבות ועבודת פיסול חוץ שלה משותפת עם האמן אורן כהן-ניניו הוצבה לאחרונה בכיכר אבני החושן בעיר.
 

התערוכה הנוכחית פותחת בצורה עקיפה עונת תערוכות שבה תערוכות רבות בעיר יתייחסו אל העיר ראשון לציון- כנקודת מוצא או סיום וזאת לרגל חגיגות ה-130 לעיר. מבטים אישיים של אמנים וצלמים על העיר שלהם.

אפי גן \אוצרת ומנהלת תחום אמנות

הבית ברח' כצנלסון

רחל: זכרון הילדות הראשון שלי, מגיל חמש : "אני ,אחי והורי חוזרים מחגיגות יום העצמאות לחדר המושכר בו גרנו. מקצה הרחוב נגלה לעינינו החלון הפרוץ. גנבים נכנסו ולקחו את המעט שהיה" .מאז ומתמיד אני מתבוננת בחלונות."כשאבי בנה את ביתנו ברח' כצנלסון,  הבית היה משופע בחלונות.כשהלכתי לישון, דאגתי לסגור אותם עד הסדק האחרון.

גם על הבית הזה הגנבים לא פסחו ונכנסו בלילה דרך חלון המטבח (שצבעו טורקיז).כשהורי נפטרו וביתם נמכר, לקחתי למזכרת כמה חלונות כמו גם את חלון הטורקיז והתחלתי לעבוד עליהם.

מה שמעניין אותי הוא החלון מצידו הפנימי.עליו אני מציגה את הזכרונות שלי. העבודה משלבת צילומים נוסטלגיים ועבודת פסיפס העשויה מחומרים נוסטלגיים:כלי אוכל, ספלים, חרוזים וחפצים של פעם. העבודה אוטמת את החלונות אך דרכם אני מוליכה את המתבונן לתקופות בחיי ובחיי הורי שהגיעו לראשון לציון כבר ב-1928.

איתם מוצגים חלונות שאני אוספת מבתים ישנים.החלונות דרכם ניתן לקבל אור ולראות דרכם את הנעשה מחוץ לבית(או מבחוץ פנימה),הופכים להיות אטומים בשכבה כפולה:הן של הבסיס לעבודה והן בהוספת שכבת אבני הפסיפס ועם זאת,החלונות שלי מעין שקופים .דרכם ניתן לראות בנוסטלגיה זכרונות של ימים שעברו, תקופות, מקומות. בין אבני הפסיפס משולבות תמונות ,לעיתים חפצים ולכל עבודה יש את הסיפור שלה.

רחל נבון \אמנית

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד