החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

העין השלישית- יעקב גרינברג / צילום

יעקב גרינברג שב לראשון לציון לאחר שנים בהן פעל ומכר את תמונותיו בקנדה.

יצירתו מושתתת על ידע מעמיק בחוקי האסתטיקה והצילום אותם רכש בנעוריו בלימודי ציור אינטנסיביים ומשם פיתח רגישות לקומפוזיציה מאוזנת ולא עמוסה, לנושא צילום ברור ומתוכנן ולגרפיקה פשוטה והרמונית.

צילומיו של יעקב משרים על הצופה מצב רוח ואוירה מובהקים המכוונים לרוגע,ולחיפוש אחר אסטטיקה הרמונית וחיובית.הוא אורב בסבלנות לרגעים של יופי במציאות סביבנו,  אינו מצלם באופן תיעודי המסתמך על המקרה, אלא מתכנן את הסיפור וממתין לרגע בו יתגבש לנגד עיניו. במבע מכוון הוא מבקש לגלות בפני הצופה את היופי הנחבא, השקט, המצריך את מגעו הרגיש של הצלם בכדי לחשוף ולמקד בו את מבטינו.

הוא מחפש את הרגעים האנושיים הקטנים ומבקש מאיתנו להשתהות עליהם עוד רגע, ליהנות מרגעי החסד הקטנים והיפים הסובבים אותנו וחולפים מתחת לרדאר, שהתרגל לזהות רק את הסנסציוני והמזעזע.מבעו מעיד על שקט פנימי הנובע מאמונתו בדרכו האמנותית ורצונו הנלהב לשתף בנקודת מבטו ולהביא את הצופה להרהר על הדרך בה הפכנו אטומים לכל היופי הזה שמסביב. העיוורון ליופי החיצוני מעיד על עיוורון ליופי הפנימי, מבטו מכוון החוצה אך מספר לנו הרבה על הנעשה בליבנו פנימה.

יעקב מביא לצופה בשורה של נחמה בקנה מידה אנושי. הוא מאמין כי תפקידו של האמן לרומם את הנפש ולקרב אותנו לרגעים קטנים של יופיבתוך הכאוס של היומיום המודרני,הפוגה מבורכת במיוחד במדינה רדופת אירועים כמו ישראל.

יעקב מעביר קורסים בקומפוזיציה וצילום לצלמים מתחילים ולמתקדמים.

לפרטיםנוספים על הקורסים ועל רכישת העבודות: : www.jgphotographs.com

קרן ויסהוז, אוצרת התערוכה
אפי גן, מנהלת תחום אמנות

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד