החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

רגעי קסם – תערוכת תלמידי הסטודיו של ויויאן הירש בירקנפלד

התערוכה שלפניכם מציגה את יצירותיהם של תלמידי האמנית ויויאן הירש בירקנפלד. ויויאן היא  אמנית תושבת העיר, בעלת סטודיו ותיק ומוכר בעיר, ציירת, מורה  לציור ורישום, פעילה בבית האמנים ומזה שנים נציגת הציבור בוועדה העירונית לשילוב אמנות. 

"צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו" (הרב קוק). 

      
                                                              
תפקיד המורה אינו ליצור או לברוא תלמיד חדש. תפקידו לפי הרב קוק, לעזור לתלמיד לממש את מה שטמון בו, להדליק ולהעצים את הנר הפנימי הנמצא בתוכו. ובהחלט ניתן לראות את האור העולה מבעד ליצירות. כמורה ויויאן מלווה כל אחד ואחת מתלמידיה ועוזרת להם לגלות את הקול הפרטי, את הדרך האישית והאינדיבידואלית של התלמיד לביטוי עצמי. אם זה בתכנים שהוא\היא  בוחרים  לעסוק ואם זה בחיפוש אחר סגנון וכתב יד אישי.

התבוננות ביצירות תלמידיה של ויויאן, מציפה אצל המתבונן התרשמות מחדוות היצירה של האמן. חדוות יצירה היא פעולה יצירתית המניבה תוצאה, ועשייתה ממלאת את היוצר סיפוק ושמחה לכן היא נקראת חדוות היצירה. את חדוות היצירה מייחסים ליוצרים גדולים כסופרים, מוסיקאים, נגנים, רקדנים וציירים. אנשים נוטים לראות במושג "יצירתיות" דבר גדול ונשגב ואינם שמים לב לכך שהיצירתיות חבויה בכל אחד מאתנו ולפעמים כל שצריך זה לאפשר לה מקום כדי לצאת החוצה ולפרוץ.

התערוכה מכילה מנעד רחב של טכניקות עבודה בנושאים מגוונים. ניתן לחוש מבעד ליצירות האמנות את "זמן הסטודיו", זמן המתקיים במקביל ל"זמן הרגיל". ב'זמן הסטודיו' מלאכת היום-יום עוצרת ומחכה עד לתום השיעור ובזמן הזה, בו נרקמת בעדינות חדוות העשייה והיצירה שבין מורה לתלמידו, נולדים רגעים של קסם.   

אוצרת התערוכה: עדי אנג'ל.
תחום אמנות, הרשות לתרבות ואמנות, החבה"ע ראשל"צ. 
לפרטים נוספים: ויויאן הירש- בירקנפלד [email protected]   050-9644091
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד