החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תערוכה לציון יום העלייה

ב 2 בנובמבר תפתח בקירות אמן בגלריות בניין העירייה תערוכה לציון יום העלייה. 

התערוכה היא חלק מאירועי  חודש העלייה  בעיר. האירוע בתמיכת אגף הקליטה לשילוב עולים של העיר. בארבעת קירות האמן יציגו אמנים תושבי העיר שהם גם עולים חדשים.  בקירות 1-3 יציגו  אמנים החברים ב"פורום אמני ראשון לציון" 
ובקומה 4 מציגה ילנה גרנד, גם כן עולה חדשה תושבת העיר. 

קומות 1-3: הפורום 

"פורום אמני ראשון לציון" היא קבוצת אמנים בני העיר, עולים חדשים דוברי רוסית, אשר התגבשה לפני כחמש שנים. "הפורום" החל את דרכו לאחר שהאמנים נפגשו בקורס לקידום אמנים של משרד הקליטה בראשון לציון. מאז נפגשו בקורס ועד היום - הם יחד, תומכים אחד בשני בעשייתם האומנותית, יוצרים פרויקטים משותפים ומציגים יחדיו. חברי "הפורום" יעידו כי מטרתו העיקרית היא ליצור רשת תמיכה עם  קשיי העלייה והחיים בארץ חדשה. "הפורום" נועד לתת במה למי שאינו מכיר את העשייה האומנותית בארץ, או אינו יכול לאפשר לעצמו את החשיפה מסיבות כלכליות.  המפגש עם עבודותיהם הוא עדות למסע חייהם. ביצירות ניתן לראות את תחומי העניין, האהבות, הזיכרונות ושילוב התרבויות הנמצא בכל אחד מהם.  בתערוכה מציגים את יצירותיהם שמונה אמנים חברי הקבוצה. 

אלכסנדר אישצ'נקו - Alexander Ishchenko‎‏ ‏
‏אלכסנדר נולד באוקראינה בשנת 1958. בדצמבר 1991 כשהוא בן 36 עלה לישראל. לאחר עלייתו לארץ עבד כצייר עצמאי לצד עבודתו כשכיר במקומות שונים, בניהם כצייר בלונה פארק בתל אביב. את ציוריו הוא יוצר בטכניקה מיוחדת שלמד מצייר אמריקאי: הציור נעשה על גבי נייר אורז בכמה שכבות של צבעי אקריליק ולבסוף מריחה של שכבת לכה. את דף האורז הוא מדביק בסיום בעבודה על גבי בד. נושאי הציור שלו לקוחים מעולמות התוכן האהובים עליו, ולאחרונה בעיקרם יודאיקה וחתולים. 

נטליה סינקובסקי - Nataliya Sinkovsky
נטליה נולדה ב -1959 בעיר סמיפלטינסק שבקזחסטן. ב 1995 עלתה לישראל עם משפחתה. בארץ החלה את הקריירה שלה כציירת מקצועית. בישראל ראתה לראשונה את הים, והוא הפך להשראה העיקרית בסדרת המפרשיות שלה. ציוריה מלאים אור וצבעים בוהקים ושמחים. היא נגשת אל הבד ללא תכנון מראש או רישום. מניחה את הצבעים ולאחר מכן מוסיפה אלמנטים גראפיים כדי להעניק לציור פרטים נוספים. 


אולגה דומנקו - Olga Dumenko 
אולגה עלתה מאוקראינה לפני 20 שנה. מאז שעלתה היא עובדת לפרנסתה כתופרת בסלון כלות. אחר שעלתה לארץ למדה קורס ציור במהלכו הכירה את שיטת הציור או ההדפס המכונה "מונוטייפ", שיטה בה מניחים כתמי צבע באופן חופשי על גבי הנייר, ולאחר שהצבע מתייבש מחלצים מתוך הכתמים את הדימויים. ציוריה מלאים בפרטים, ההתבוננות בהם היא כמו יציאה לטיול בתוך עולם קסום מלא פנטזיה ודמיון. ככל שמביטים בהם יותר מתגלים עוד ועוד סודות ופרטים.  

סלבה אילייב- Slava Ilyayev
נולד באזרבייג'ן, שם למד במשך שנתיים במכללה לאמנות. בשנת 1995, בגיל 24 עלה לישראל ובכדי להעמיק את לימודי האמנות פנה ללמוד אמנות ב"מכון אבני". הלימודים באזרבייג'ן השפיעו עליו מאוד. המורים היו תוצר המהפכה החברתית ולכן הדגש באמנותם היה חברתי. הם שלימדו אותו לצייר את העולם דרך משקפת חברתית, וכך הוא עושה עד היום.  ציוריו הם בבחינת מיקרוקוסמוס של ישראל: כוח היתוך. הצבעים השמחים והסגנון שייכים לעולמו הקודם אך הנושאים שייכים לכאן ולעכשיו. אלכסנדרה אילייב    alexandra slava  - 
סשה נולדה ברוסיה בעיר מיאס שבהרי אורל. אזור הנחשב אוטונומיה יהודית שם גדלה עד גיל שש. ואז עברה לעיר צ'יטה  שבסיביר. בגיל 19 עלתה לישראל.  עם הגעתה לישראל ומכיוון שלא ידעה את השפה העברית, פנתה ללמוד אמנות ב"מכון אבני". ציוריה עוסקים בעיקר בנושאים חברתיים. היא מציירת את החיים בישראל דרך התבוננות באנשים החיים כאן. הדמויות בציוריה מטופלות בחמלה וברגישות. בעבודותיה היא מציגה את אלו החיים לצדינו, ובכך מציבה בפנינו מראה המשקפת אותנו כחברה.  


ולנטינה סידורנקו - Valentina Sidorenko
נולדה באוקראינה ועלתה לישראל בשנת 1999 בגיל 44. לאחר שעלתה לארץ החלה לבעור בה חדוות היצירה. "אנחנו גדלנו במקום אפור ופה יש שמש ואור וצבעים" בישראל ולראשונה מאז סיום לימודיה, היא ציירה במשך שנתיים רצוף. כדי להתפרנס החלה ללמד בביתה חוגי ציור לילדים, ומאז ועד היום היא מלמדת ציור במסגרות שונות לגילאים שונים. עיקר הטכניקה בציוריה הוא ציור  שמן על בד. לדבריה לציור השמן יש עומק וכתמי צבע חזקים, וצבע זה מה שמניעה אותה . "כאשר אני רואה צבע אחד אני כבר מדמיינת את התמונה כולה" 


אירינה פרס - irina press
אירינה עלתה לישראל רק לפני שלושה חודשים. היא נולדה במוסקבה. במוסקבה עבדה לפרנסתה בעבודות שונות: מעצבת גראפית, ארט דירקטור, הפקות של הטלוויזיה הרוסית, קמפיינים של ממשלת מוסקבה ועוד, אך לצד כל זה ובשילוב - תמיד היה ציור. היא מציירת בטכניקות שונות ובחומרים שונים והציגה בגלריות שונות בעולם. בציוריה היא אוהבת להתמקד בסביבה בה היא חיה ובטבע עירוני. 

לודה ברנשטיין - Luda berenshtein
לודה עלתה לישראל בשנת 1991 מטורקמניסטן שעל יד הים הכספי, על גבול אירן. לאחר שעלתה לארץ עבדה מעט באיור ספרים ועיצוב קטלוגים אך היא מתפרנסת בעיקר מעיצוב ותפירה של שמלות. הציור עבורה הוא מקום של שקט והתרגעות, היא נהנת לצייר בחוץ, ולהתייחס אל המקום שבו היא חיה. ציוריה מלאים בערגה ואור והם מתארים את הצד היפה של החוץ, של הרחוב.  בתערוכה היא מציגה ציורי אקוורל על נייר המתארים  מקומות שונים בעיר ראשון לציון בה היא מתגוררת כבר עשרים ושתיים שנה.

קומה 4: זיכרונות

ילנה גרנד    Elena Grand
ילנה נולדה באוזבקיסטן, בבגרותה עברה למוסקבה, ולישראל עלתה בגיל 30 בשנת 1999. לאחר שהגיעה ארצה "עבדה בכל מה שהיה ניתן" בכדי שתוכל לפרנס את שלושת ילדיה. במקביל וככול שהילדים גדלו למדה קורסים שונים של לימודי אמנות ואף הייתה תלמידתו של פרביז ווסוק, צייר איראני תושב העיר. 

המתבונן בתערוכת הציורים של ילנה יכול לחשוב כי אין מדובר בצייר אחד, אלא בקבוצה של אמנים המציגים יחד. זאת כיוון שילנה אוהבת להתנסות בחומרים שונים ובטכניקות שונות של ציור". גם הנושאים בהם היא עוסקת מגוונים ושונים. המשותף לכל ציוריה הוא הרגש והזיכרון. ציוריה כולם הם פרי דמיונה והם נושאים איתם זיכרונות. זיכרונות ילדות, המקום בו גדלה ובו עדיין מתגוררת משפחתה, זיכרונות של רגש, צליל וצבע מאירועים ומקומות שחוותה בחייה.

בשלוש השנים האחרונות הקימה ילנה בעיר, יחד עם שותפה, מרכז אמנים ללימודי אמנות קלאסית. במרכז חוגים וסדנאות אמנות בתחומים שונים לגילאים השונים. 
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד