החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

צבעו של הצליל - לאור נהלל

לאור החלה לצייר בגיל צעיר ובבגרותה למדה אומנות באוניברסיטת חיפה. בתחילת דרכה ציירה ציורים ראליסטים אשר קיבלו את המפנה אל הציור האינטואיטיבי המוצג בתערוכה, ציור איליו הגיעה לאחר שחלתה בסרטן ונרפאה ממנו בעזרת טיפול ייחודי בו היא מתמחה (שיטת קוד-יה). 

הטיפול קשור באופן  ישיר ליכולתה המיוחדת לראות את הקול. תופעה הקרויה סינסתזיה – ומשמעותה: עירוב חושים (ערבוב חושי) בה גירוי אובייקטיבי אשר נתפס באופן חושי על ידי חוש אחד- מעורר חוויה סובייקטיבית בחוש אחר. מיזוג קוגניטיבי בין חושים שונים. למשל, במקרה של לאור אותיות וספרות נתפסים כמלווים בחוויה של צבע. כלומר שמיעת הצליל של המילה וראיית צבע. ציוריה נעשים בצורה אינטואיטיבית בלי מכחולים. עם הידיים או עם שפכטל, לאור מניחה את הצבע על גבי הבד. הקריאה להנחת הצבע היא מתוך דחף פנימי, וכך גם הסיום. רק לאחר שסיימה להניח את הצבעים על הבד היא מתבוננת בו, מחלצת ממנו משמעויות, ומדגישה בקווים את אשר נמצא בתוכו.  

ציוריה מלאים  באור וצבע, נושאים משמעיות רבות ומשקפים את עולמה הפנימי וככאלה לא ניתן שלא להתרגש מהם. ההתבוננות בהם שואבת את הצופה אל תוך הציור , לטייל בין הדימויים והצבעים ולחוש את העולם בדרכה הייחודית של לאור, בין צלילים וצבע.  

אוצרת התערוכה: עדי אנג'ל
                                                                                              
תחום אומנות, אגף אמנות כותרים ומורשת , החבה"ע, ראשון לציון. 
לפרטים נוספים: לאור נהלל  -  0506333211 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד