החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פתיחת תערוכות קירות אמן
האבות השבדים 

התערוכה 'האבות השבדים' היא תערוכת צילום של הצלם השבדי יוהן באוומן, המתעדת אבות שבדים עם ילדיהם בחופשת הלידה. שבדיה הינה המדינה הראשונה שעוד בשנת 1974 אפשרה לאבות להחליף את בנות זוגן בחופשת לידה. הצילומים בתערוכה מציגים פורטרטים של אבות שבוחרו להישאר בבית עם ילדיהם למשך ששה חודשים לפחות. 

הצלם יוהאן באוומן בוחן מדוע אבות אלו בחרו להישאר בבית עם ילדיהם, מה העניקה להם החוויה הזו וכיצד השפיעה על היחסים עם בנות הזוג שלהם, הילדים ושאר בני המשפחה. בשל ייחודה נדדה התערוכה במשך מספר שנים במקומות שונים בעולם, בכל מקום אליו  הגיעה השאירה חותם.

בישראל הופקה התערוכה בשיתוף שגרירות שבדיה בישראל והוצגה לראשונה במסגרת יריד צבע טרי 2017. הד התערוכה היה כה חזק ששנתיים נוספות נדדה התערוכה ברחבי הארץ. אנו שמחים להיות התחנה האחרונה לפני שהתערוכה חוזרת לשבדיה. מוצגת בעיר בשיתוף פעולה של תחום אמנות והמשרד לקידום מעמד הנשים. 

התערוכה מאפשרת הצצה לתרבות אחרת, רחוקה מפה  וכפי שקורה במפגש בין תרבויות היא מציפה נקודות דמיון ושוני, וגורמת למתבונן בה להסתכל על עצמו ביחס לאחר. כיצד אני הייתי נוהג לו ניתנה לי האפשרות? מה זה היה מביא למשפחה שלי? לאבהות? למעמדה ולמקומה של בת הזוג שלי? 

התערוכה מאירה מצבים משפחתיים טבעיים השייכים לשגרת החיים בהורות. הסיטואציות  המצולמות מוכרות לכולנו מהתמודדות היום יומית עם ילדינו. אין מדובר במשהו חד פעמי כמו יום חג כזה או אחר, ולכן המחשבה על 'מה ניתן לעשות אחרת' מקבלת משנה תוקף ומתחזקת מצילום לצילום. 

עדי אנג'ל- תחום אומנות, אגף אמנות כותרים ומורשת , 
החברה העירונית לתרבות נופש וספורט, ראשון לציון. 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד