החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
חמישיית המתכת הישראלית

 

חצוצרה: גיא שריג, דן ורון; קרן יער: ברק יבין; טרומבון: ירון הרינג; טובה: אביטל הנדלר.


מופע הכרות עם משפחת כלי הנשיפה ממתכת. המופע סוקר ומדגים את התפתחותם של הכלים בתקופות השונות (בארוק, התקופה הקלאסית, התקופה הרומנטית, סגנון הרגטיים והתקופה המודרנית) ואת השפעתן של התקופות הללו על הסגנון המוזיקלי. בעיקר מודגש מקומם של כלי הנשיפה ממתכת במוזיקה הפופולארית בת זמננו.

 

על האמנים

חמישיית המתכת הישראלית החלה לפעול בשנת 1998, והציבה לה כמטרה להביא את המוסיקה הקלאסית למודעות מוגברת בפני הקהל הרחב. מאז הופיעה החמישייה בסיור קונצרטים בגרמניה, ובארץ ניגנה עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון (תזמורת האופרה הישראלית) ועם תזמורת הבמה חולון. חברי החמישייה שיתפו פעולה עם האקדמיה למוסיקה בירושלים בפרויקט לכתיבת עיבודים של סטודנטים לחמישיית מתכת. חמישיית המתכת הישראלית מופיעה גם בקונצרטים למשפחה, בבתי ספר יסודיים ותיכוניים, בחוגי בית, וכן בקונצרטים בבתי אבות, בפני ילדים קשי יכולת, בתוכניות טלוויזיה ובאירועים פרטיים. לחמישייה מגוון רחב של תכניות קונצרטים, עם רפרטואר המתפרס מתקופת הרנסנס עד מוסיקת ג'אז ומוסיקה מודרנית. תכניותיהם לעתיד כוללות הזמנה חוזרת לסיור הופעות בגרמניה והקלטת תקליטור. במקביל מנהל כל אחד מחברי ההרכב קריירה סולנית מקצועית, וכולם מנגנים כנגנים עצמאים במסגרת כל התזמורות החשובות בארץ.

 

גיא שריג, חצוצרה

שימש כנגן חצוצרה ראשון בתזמורת הפילהרמונית של הונג קונג, בתזמורת הסימפונית של קנטקי, ארה"ב ובתזמורת הסימפונייטה באר שבע. סיים את לימודיו האקדמיים לתואר ראשון, ולמד לתואר "אמן" באוניברסיטת אינדיאנה, ארה"ב, שם השתתף בתחרויות שונות כגון התחרות לחצוצרה של מדינת אינדיאנה והתחרות לכלי מתכת של האוניברסיטה, וזכה בפרסים. את שירותו הצבאי עשה בתזמורת צה"ל. כיום עוסק גם בהוראת חצוצרה וברפואה סינית.

 

דן ורון, חצוצרה

סיים את לימודיו האקדמיים לתואר ראשון באקדמיה ע"ש רובין באוניברסיטת תל אביב. הופיע כסולן עם תזמורות קאמריות וסימפוניות בארץ. את שירותו הצבאי עשה בתזמורת צה"ל. בנוסף מחזיק בתואר שני בפסיכולוגיה ועובד כפסיכולוג.

 

ברק ייבין, קרן

מנחה, מנצח ומפיק קונצרטים למשפחה ומנהל את הקונסרבטוריון למוסיקה במבשרת ציון. סיים את לימודיו האקדמיים לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים, ותואר שני באוניברסיטת אינדיאנה, ארה"ב. שימש כנגן קרן ראשון בתזמורת הסימפונייטה באר שבע ובתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. במהלך שנת שהותו בפריס (1999) ניגן שם עם תזמורות סימפוניות וקאמריות. 

 

שחר ליבנה, טרומבון

נגן טרומבון בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. הופיע כסולן עם מרבית התזמורות בארץ, בהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. את שירותו הצבאי עשה בתזמורת צה"ל.

 

אביטל הנדלר, טוּבָּה

נגנית טוּבָּה ראשונה בתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. ניגנה בתזמורת הסימפונית של סיאול, קוריאה, בתזמורת הרדיו של צ'כיה, בתזמורת פסיפיק, יפן ועוד. הופיעה כסולנית עם תזמורות שונות בארץ, בהן הקאמרית הישראלית והסימפונית הישראלית ראשון לציון. סיימה את לימודיה האקדמיים לתואר ראשון באוניברסיטת בוסטון ולתואר שני בבית הספר הגבוה למוסיקה של מנהטן.

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד