החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

"רומיאו ויוליה" –מחווה אומנותית לתלמידי י"ב

גל גפן גליון 1977 – 26/2/09
כמיטב המסורת בשנים האחרונות, גם השנה העניק סל תרבות עירוני, לתלמידי י"ב של בתי הספר התיכוניים, מחווה אומנותי. בשבוע שעבר והשבוע, צפו 2,600 למידים בהצגה רומאו ויוליה, של ויליאם שקספיר, שעלתה שמונה פעמים רצופות על במת תיאטרון "מופת" בעיר

במסגרת סל התרבות העירוני צפו בשבועיים האחרונים 2,600 תלמידי שכבה י"ב, בהצגה "רומיאו ויוליה" (הפקת תיאטרון תמונע ותיאטרון המדיטק) חינם אין כסף.

התלמידים התוודעו לסיפור אהבתם המיוסרת של רומיאו ויוליה, שהיה קורבן ליריבות המשפחות, והסתיים במותם הטרגי של השניים על מוקד השנאה בין המחנות.

שפתו של שקספיר בתרגומו המופלא של אברהם עוז, חושפת שפה עשירה של דימויים, הברקות פיוטיות וחידודי לשון, (אם כי לעיתים עד גבול הבוטות) הופכים

את הסיפור הידוע לקלאסיקה פיוטית. את ההצגה ביימו שלושה בימאים צעירים והיא משוחקת על ידי שבעה שחקנים צעירים ומוכשרים, בהפקה אשר הועלתה במקור בתאטרון "תמונע".

מנהלת סל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד: "אנו רואים במופע זה ובפעילות ההכנה עליה שקדנו, ביטוי ראוי ביותר לסיום 12 שנות למוד, בהן שולב נושא החינוך לאמנות, כחלק מתפיסה חינוכית כוללת ואירוע שיא מבחינת פעילותו של סל תרבות עירוני. מאחר ומדובר במחזה מאת וויליאם שייקספיר, בתרגומו של אברהם עוז ובבימוי שאינו שגרתי, נערכנו להכנה משמעותית לקראת צפיית התלמידים בהצגה.

במהלך השבועיים שקדמו להצגה, התקיימו הרצאות למחנכים בבתי הספר, על פי חוברת אודות המחזה אותה חיבר סל תרבות ארצי, התלמידים מכל רחבי העיר נפגשו עם השחקנים, שהגיעו לבתי הספר לשיחה על ההצגה במתכונת שעת לימודים, כשבוע לפני המופע. במהלך המפגש סיפרו השחקנים לתלמידים על עבודתם, השמיעו מונולוגים מן ההצגה והוסיפו מידע על שייקספיר ועל ייחודיותה של ההפקה. בנוסף קיימו המחנכים שיעורי הכנה לתלמידים וניהלו רב שיח ודיון לקראת הצפייה בה".

ההכנה המעמיקה להצגה רומיאו ויוליה, תרמה ערך מוסף לחוויה התרבותית, שעלותה לסל תרבות ארצי ועירוני 90,000 ₪. מנכ"ל החברה העירונית אלי פולק מתייחס למיזם ואומר: "תוכנית סל התרבות עירוני, מקיפה את כל תלמידי מוסדות החינוך בעיר שמספרם הכולל כ-46,000. התלמידים שנהנים במהלך השנה, מחשיפה לתחומי האומנות השונים מתוודעים לעבודת היוצרים, וחווים חוויות בלתי אמצעיות.

במסגרת תוכנית סל תרבות עירוני אנו מנהיגים מדי שנה אירוע מחווה לתלמידי כיתות י"ב בעיר, נושא אופי ומסר חינוכי.

שותפים למיזם וועד ההורים העירוני מנהלי בתי הספר רכזי התרבות, ומטה הסל הארצי.

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד