החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

שיתוף פעולה בין סל תרבות עירוני לתזמורת הסימפונית

גל גפן גליון 2013 - 12/11/09
כ-150 תלמידים מחטיבות הביניים "טביב" ו"זלמן ארן", חברו לקהל המינויים של היכל התרבות והאזינו במשותף לקונצרט התזמורת הסימפונית ראשל"צ, בניצוחו של דן אטינגר. בקונצרט, השני בסדרה הושמעו היצירות הבאות: הפתיחה ל"הקלע החופשי" של וובר, סימפוניה מספר 1 של פרוקופייב, קונצ'רטו לכינור מספר 1 ולסימפוניה החמישית של בטהובן.

כמיטב המסורת גם הפעם נטלו חלק תלמידי מופ"ת של חטיבת הביניים "טביב" בהאזנה לקונצרט ערב, של התזמורת הסימפונית ראשל"צ, לאחר שעורי הכנה שקבלו מהמורים למוסיקה שלה כהן ומשה דוידוביץ. במסגרת ההכנה למדו התלמידים על מבנה התזמורת הסימפונית, תוך הכרת כלי הנגינה הרלוונטיים המשמשים את הנגנים, עמדו על תפקידו של הנגן הראשי ותפקידו של המנצח על התזמורת. בתוך כך, הם האזינו בבית ספרם, ליצירות וקיבלו הסברים מקיפים על הצורות המוסיקליות הכלולות בקונצרט.

עבודות הסיכום שערכו על תולדות חייהם של קומפוזיטורים, הוו ערך מוסף לפעולת ההכנה של תלמידי טביב. לתלמידי חט"ב ב"זלמן ארן" הייתה ההאזנה לקונצרט חוויה ראשונה.

מנהלת הרשות לתרבות ואומנות בחברה העירונית, רות מקבי: "סל תרבות עירוני מעודד את תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בעיר, לקחת חלק בקונצרטים של התזמורת הסימפונית ראשל"צ, מתוך תפיסה חינוכית הדוגלת בחשיפת התלמידים למיטב העשייה האמנותית בתחום המוסיקה, לרבות הקלאסיקות, קל וחומר לתזמורת הבית של העיר".

מנהלת סל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד מוסיפה: "התזמורת הסימפונית של ראשון לציון הינה תזמורת איכותית ומובילה בארץ. על פי ניסיוננו, הכנת התלמידים טרם הגעתם לקונצרט, מעצימה את החווית ההאזנה ומפתחת דור המשך של אנשי תרבות". עוד הוסיפה דוד: "לעיתים קרובות אני פוקדת את בתי הספר במטרה לקבל משובים על התכנים שמספק סל תרבות, ומתייחסת להערות ולהארות במטרה להעצים את התוכן התרבותי לו נחשף התלמיד במסגרת הייחודית שאנו מספקים לו".

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד