החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

ראשל"צ: "התקלה" שהוענקה לתלמידי התיכון

סל התרבות: כבשנים האחרונות, גם השנה העניק סל תרבות עירוני לתלמידי י"ב של בתי הספר התיכוניים בעיר ראשון לציון, מחווה אמנותית. במרוצת השבועיים שחלפו, צפו 2,600 תלמידים בהצגה "התקלה", בביצוע קבוצת צעירי הבימה ובבימויו של שי פיטובסקי, שעלתה עשר פעמים רצופות על במת האודיטוריום בהיכל התרבות בעיר.

 

המחווה התאפשרה הודות לשיתוף פעולה בין החברה העירונית-הרשות לתרבות ואמנות, וועד ההורים העירוני, סל תרבות ארצי וסל תרבות עירוני. שוויה של המחווה הוא כ-90,000 שקלים."מדובר בפרויקט ייחודי בארץ, שבו סל תרבות עירוני מעניק מחווה אמנותית לתלמידיו הבוגרים", אומרת ד"ר הילה דוד, מנהלת סל תרבות. "אין ספק כי העיר, באמצעות פרויקט מורכב ויקר זה, מציבה את כל נושא סל תרבות והחינוך לצפייה באמנות במקום מאוד גבוה ומשמעותי. חשוב לי להודות לכל הגורמים מעניקי המחווה על האמון ועל הקצאת המשאבים".

 

הבחירה בהצגה "התקלה" (על פי נובלה מאת פרידריך דירנמט) מסמנת, מבחינתה של דוד, את הרף האמנותי הגבוה אותו סל תרבות מעוניין להציב. מדובר ביצירה מיוחדת, אשר זכתה לביקורות נלהבות ("אירוע תיאטרוני מרהיב, מלוטש ומדויק. אנסמבל השחקנים מפליא ליצור עולם מוזר"), שלושה פרסי תיאטרון הפרינג', פרס הצגת השנה, פרס במאי השנה ופרס התלבושות. במסגרת ההכנה לקראת הצפייה בהצגה, התקיימו הרצאות למחנכי י"ב מכל העיר, מפגשים עם במאי ההצגה, וחולקו חוברות הכנה לקראתה.

 

"אין לי ספק כי הקפדה על הבחירה של המופע והקפדה על הכנת התלמידים, הן אלו שיוצרות את ההבדל ומביאות להצלחה", אמרה דוד. "אני רואה במופע זה ובפעילות ההכנה עליה שקדנו, ביטוי ראוי ביותר לסיום 12 שנות לימוד בהן שולב נושא החינוך לאמנות, חלק מתפיסה חינוכית כוללת, ואירוע שיא מבחינת פעילותו של סל תרבות עירוני".

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד