החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

סל תרבות עירוני יוצא לדרך

27/10/2010

כ-1,200 תלמידי חטיבות הביניים "יצחק רבין, ו"אבני החושן", צפו בהצגה "תתחילי לחייך" על פי מחזה של הסופרת נאווה מקמל עתיר, שפתחה בשישי שעבר את שנת הפעילות בסל תרבות עירוני
 
המחזה "תתחילי לחייך", על נערה שיאה מקובלת בחברה, ו"איש לא סופר אותה ממטר", העמיד מראה דו צדדית בפני תלמידי חט"ב יצחק רבין  ואבני החושן, שצפו בה בשבוע שעבר. דריה כבר התייאשה מזמן מלהיות חלק מן המעגל החברתי הנחשב בחטיבה, כל ניסיונותיה להתקרב אל "חבורת המקובלים" עולים בתוהו ורק מעמיקים את תחושת הינדוי החברתי שהיא חווה. בשעות הארוכות שאחרי הלימודים היא מסתגרת בחדרה מנגנת ושרה, בונה עולם פרטי המעניק לה מפלט לעולמות נוחים וידידותיים יותר.

בדידותה מגיעה לשיאים חדשים כאשר היא מחליטה לחשוף סוד לאחר ששמעה שיחה אקראית בין שי בנים: אלא שאז היא חווה את בגידת חבריה בעוצמות חדשות, שלא הכירה. כשהיא בודדה ומושפלת מוצאת דריה את הסולם לטפס בו חזרה אל המעגל החברתי, באמצעות מי שמגלה את כשרונה הנדיר.

מנהלת סל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד: "השנה צפויה לתלמידי העיר פעילות איכותית ומגוונת בכל תחומי האמנות. בין היתר יצפו התלמידים במיטב הרפרטואר של תיאטרוני הילדים ונוער – בהצגות כמו :מחסן השטוזים של דתיה בן דור", "הרפתקאה בקרקס", "הקסם של אורנה", "הבחורים בדלת ממול", "הלילה הזה" של תיאטרון אורנה פורת, בהצגות "המצחיקה עם העגילים" ו"מזריץ" של תיאטרון ארצי לנוער ועוד. בנוסף, יצפו התלמידים במופעי מחול ומוזיקה של מיטב ההרכבים האמנותיים הפועלים בארץ ותלמידי התיכוניים ישולבו בהצגות של התיאטרון הרפרטוארי יחד עם קהל בוגר".

רות מקבי, מנהלת הרשות העירונית לתרבות: "סל התרבות ראשון לציון הוא הסל העירוני הגדול ביותר בארץ מבחינת היקף הפעילות, מאחר והוא מקיף את כל תלמידי העיר; מהחינוך הממלכתי, ממלכתי דתי והחינוך המיוחד. תכנית סל תרבות מופעלת ע"י מטה סל תרבות עירוני באמצעות החברה העירונית, הרשות לתרבות ואמנות, תוך הדדיות ושיתוף פעולה מקצועי עם וועד ההורים העירוני, מנהלים, רכזי תרבות בית ספריים ואגף גני הילדים בעירייה. התוכנית ממומנת ברובה המכריע מתשלומי הורים המופנים אך ורק לפעילות זו ומסבסוד וייעוץ מקצועי של סל תרבות ארצי".

קרדיט: מיי ליאור "גל גפן"

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד