החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תלמידי י"ב יצפו ב"גטו"

4/04/2011

במסגרת מחווה אומנותית מעלה סל תרבות עירוני בפני תלמידי י"ב בבתי הספר בעיר, את המחזה "גטו" של תיאטרון "הקאמרי". המחזה יעלה בפני התלמידים בהיכל התרבות בתחילת חודש אפריל, סמוך לאירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה

שיתוף פעולה בין החברה העירונית, הרשות לתרבות ואמנות, ועד ההורים העירוני וסל תרבות ארצי, מאפשר לאלפיים וחמש מאות תלמידי כיתות י"ב במערכת החינוך העירונית, לצפות בהצגה "גטו" של תיאטרון הקאמרי, בתחילת חודש אפריל הקרוב.

מדובר במחזה הישראלי המוכר ביותר בעולם, של יהושע סובול, שהפך לקלאסיקה מאז הצגת הבכורה ב-1984. עד היום הוצג "גטו" ב-66 תיאטראות ברחבי העולם מטוקיו ועד לונדון, מוילנה ועד סידני, וזכה בפרסים בינלאומיים יוקרתיים.

המחזה שיעלה בפני התלמידים התיכוניים בעיר, בסמיכות לאירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מספר את קורותיו המופלאים של תיאטרון שפעל בתנאים אל-אנושיים בגטו וילנה בשנים

1942 – 1943. באמצעות סיפורו המרתך של התיאטרון, המחזה חושף את בעיות הקיום בגטו ואת המאבק היומיומי העיקש, שניהלו היהודים במקום לא רק כדי לשרוד, אלא גם כדי לנהל חיי תרבות תוססים ולשמור על צלם האדם. כוחות החיים שהיצירה התרבותית מעניקה לאדם ולחברה, מעצימים את הסולידריות דווקא בשעה של מצוקה קשה ואיום קיומי, תוך שהיא מעלה דילמות מוסריות רבות בפני הצופה.

מנהלת סל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד: "בשל מורכבות המחזה, בנינו תוכנית הכנה לתלמידים, הכוללת הרצאה למחנכים. תוכנית זו תועבר על ידי מנהלו האמנותי של תיאטרון הקאמרי ובמאי ההצגה, עמרי ניצן, כמו גם יערכו 40 מפגשים של השחקנים עם התלמידים בבתי הספר כהכנה לצפייה במחזה המהווה עדות לעוצמתה של הרוח האנושית".

גל גפן- 2079 מתאריך 3/3/11
מי ליאור

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד