החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

שרה גיבורת נילי

שלושת אלפי ושש מאות תלמידים בני השכבות הבוגרות בבתי הספר היסודיים ותלמידי חטיבות הביניים, צפו במהלך החודש האחרון בהצגה "שרה גיבורת נילי" של תיאטרון הקיבוץ, המבוססת על ספרה של דבורה עומר.

ההצגה "שרה גיבורת נילי" שעלתה שש פעמים על בימת היכל התרבות העירוני, מספרת את סיפורה של שרה אהרונוסון, ממנהיגות ארגון ניל"י, ארגון ציוני קטן ואמיץ שבמלחמת העולם הראשונה שם לו למטרה לסייע לאנגלים לכבוש את הארץ מהתורכים ששלטו בה באותה תקופה.

סיפורה של שרה אהרונסון, מלמד על נחישותה ואומץ לבה להתנגד לשלטון התורכי שרדף את המתיישבים היהודים בארץ, ולסייע לבריטים בריגול נגדם במסגרת ארגון המחתרת ניל"י, תוך סיכון חייה.

אהרונסון נתפסה ע"י התורכים, וניסיון ההתאבדות כשל. בתום שלושה ימי גסיסה מתמשכת ועינויים, היא נפחה את נשמתה, וירדה אלי קבר עם סודות הארגון מבלי להפקירם.

לקראת הצפייה בהצגה, נפגשו התלמידים השחקן יעקב (פלשקה) פישפלד, שבאמצעות מונודרמה הצליח להעביר לתלמידים מידע אודות מחתרת ניל"י ושיעור בהיסטוריה של הציונות מראשית המאה שחלפה.

מנהלת סל תרבות עירוני ד"ר הילה דוד: "דווקא בימים אלה, כשנשים מודרות ממרחבים ציבוריים, סיפור גבורתה של שרה אהרונסון טוב כדי להעיד על מעמדן החשוב של הנשים בתחומים רבים בכלל ותרומתן להיסטוריה הציונית, בפרט.

השנה בחרנו בסל תרבות עירוני לשלב הצגות המבוססות על קלאסיקות ספרותיות. דרך אשר מבליטה שני תחומים באמנות: ספרות ותיאטרון. התלמידים קוראים ולומדים את היצירה הספרותית עם המורים בכיתות וצופים בהצגות".                                                                               

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד