החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

על ניסים ונפלאות

השבוע נפתחה שנת הפעילות של סל תרבות גני הילדים עם ההצגה "על ניסים ונפלאות" של תיאטרון ארצי לנוער. ההצגה אשר בה צפו כשלושת אלפים ילדי גני חובה, מותאמת לגילם של הילדים ובד בבד מדברת בהיבט החינוכי גם למבוגרים. ההצגה מלאת ההומור מתרחשת בעיר תל אביב ברחוב ארנון אשר בו התגוררה הסופרת והמשוררת לאה גולדברג.

הילדים מרחוב ארנון שנהגו לשחק בחצר ביתה, מתעלמים מניסים, הילד החדש בשכונה אשר מנסה להצטרף למשחק עמם ורואים בו "עוף מוזר ומשונה". ההצגה מקבלת תפנית כשמגיע לחצר קוף קטן, שאבד את דרכו. גולדברג, מאמצת את הקוף המצחיק והשובב אל ביתה וקרואת לו "נפלאות".

ניסים ונפלאות, הופכים לחברים טובים, וביחד, למען מטרה חשובה, הם מקיימים קרקס משעשע ומלא הפתעות. בהצגה משולבים שיריה הידועים של לאה גולדברג כ"פזמון ליקינטון", "כובע קסמים" ועוד.
 
מנהלת סל תרבות עירוני ד"ר הילה דוד, משתפת אותנו בתוכניות בהן יצפו השנה כארבעים אלף תלמידי בתי הספר וגני הילדים: "השנה בחרנו בסל תרבות עירוני להתמקד בבחירת הצגות ומופעים המבוססים על קלאסיקות ספרותיות.
תהליך ההכנה לקראת צפייה במופע הגדול, יכלול קריאה של היצירות הספרותיות, מבעוד מועד וקיום שיח בכיתות אודות היצירה, בכך נרחיב את עולם התוכן של התלמידים הן בקריאת ספרים והן בתחום התיאטרון. לסל התרבות בגני הילדים יש חשיבות גדולה שכן סביר להניח שלרבים מהילדים זו חוויה ראשונית של היכרות עם עולם האמנות. לפיכך הבחירה של המופעים הגדולים כמו גם מפגשי האמנות בתוך הגנים, קפדנית ומבוקרת".

מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, שולמית זכאי, השותפה לבחירה במופע האמור: " ישנם מספר סופרים ומשוררים בהם לאה גולדברג שהשאירו לנו מורשת עשירה שהפכה לכנס צאן ברזל. באמצעות סל התרבות ועולם האמנות אנו חושפים את הילדים ליצירתם העשירה והמגוונת של היוצרים, האלמותיים הללו".

 גליון 2119 מתאריך 22.12.11
 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד