החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

"הופעת בכורה" בסל תרבות עירוני

לאחרונה צפו 2,200 תלמידי כיתות ט'- יב' משבעה בתי ספר, בסדרה דוקומנטרית "הופעת בכורה" ונפגשו עם יוצריה "הופעת בכורה" סדרה דוקומנטרית של האחים היימן, מלווה את התפתחותן של שתי להקות נוער מדרום הרץ ("ברינקס" מנתיבות ו"דיטורה" מקרית מלאכי), אשר מנסות להגשים את חלומם, בהוצאת סינגל ראשון והופעה.

לצד הקושי הרב להצליח בסצנת המוזיקה הישראלית הסדרה מתארת גם את הבעיות העומדות בפני תושבי הפריפריות בדרך להשתלבותם במרכז הכלכלי, תרבותי בישראל.

אחת הלהקות, "הברינקס" מורכבת מצמד צעירים המגיעים מנתיבות: אבי, בן 19 ואלכס בן 18.אבי עלה לארץ מאתיופיה בגיל 3 במסגרת מבצע שלמה והוא האחראי על הסלסולים המזרחיים. אלכס, שהגיע בצעירותו מקונגו, מזמזם היפ הופ בשפה הצרפתית.

השניים החלו את שיתוף הפעולה ביניהם כשעבדו כשוטפי כלים בחברת קייטרינג. באמצעות עבודה משותפת עם חברי הדג נחש; שאנן סטריט ודודוש קלמס, הלהקות משפרות את ביצועיהן, מתמקצעות בתחום המוזיקה והחשוב מהכל – מתחילות להאמין שההצלחה היא אפשרית וגם להן מגיע.

במקביל לתהליך היצירה מתמודדים חברי הלהקות עם שאלות מורכבות הנוגעות לגזענות, מסורת ויחסי הורים וילדים, לצד דילמות יומיומיות של גיל ההתבגרות.

בתום הצפייה בסרט נפגשו התלמידים עם במאי הסדרה, שסיפר על תהליך היצירה ולימד על ההבדלים בין סרט תיעודי לתכנית ריאליטי, ועל הבדל בין יצירת סרט ליצירת סדרה.

מתוך גל גפן – גליון 2134 מתאריך 5.4.12

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד