החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

שחק אותה צ'אפלין

מופע המחול "שחק אותה צ'אפלין" של להקת קמע,מיסודה של להקת המחול בת דור, עלה לאחרונה במסגרת סל תרבות עירוני. יצירה זו נוצרה במיוחד עבור בני נוער על ידי הכוריאוגרף תמיר גינץ, שהוקסם מדמותו של צ'אפלין עוד בנעוריו.

 המופע"שחק אותה צ'פלין" משלב סרטים ומחול במיתי, כששפת הקולנוע מהווה בסיסליצירה המנהלת דיאלוג עם דמותו של צ'אפלין וכן עם תמונות מסרטיו השונים שהעניקוהשראה לסצנות חדשות.

 

השפההתנועתית מושפעת מג'סטות אופייניות של צ'אפלין שנקלטו על הכוריאוגרף נמהלו בשפתהמחול ויצרו שפת מחול חדשה הממזגת הווה ועבר.

במופעבשבוע שעבר בהיכל התרבות, צפו תלמידי חטיבות הביניים "אחרון הבילויים"ו"דורות" ונהנו מפרשנות האומנותית לדמותו של צ'אפלין הנחשב לאחד מגדוליהאומנים בכל הזמנים, של תולדות הקולנוע, במאי, כוריאוגרף, מלחין, שחקן, מפיק ועוד.

צ'אפלין,המציא את דמות "הנווד"- נווד בעל גינוי ג'נטלמן המצויד באפודה צרה מדי,מכנסיים רחבים מדי, נעליים גדולי מדי, כובע דרבי שחור ומרופט, מקל מקנה במבוק ושפםשחוק קטן ומרובע.

הנוודמגיע משום מקום, עושה את מעשיו המצחיקים, מציל את הנערה ובסוף נעלם אל האופקודמותו קטנה והולכת על המסך עד היעלמותה כליל.

מנהלתסל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד, מדגישה בפנינו כי להקת "קמע" היאלהקת מחול חשובה, אשר יוצרת מחול איכותי, אותו מבקש סל תרבות לחשוף בפני תלמידים,בנוסף לחשיפת דמותו מלאת הקסם של צ'אפלין

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד