החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

"כדור שלג"

תלמידי כיתות ג'-ד' מבית הספר "ויתקין" זכו למחווה אמנותית מטעם תיאטרון השעה, אשר תרם עבורם את הצגת היחיד "כדור שלג" באמצעות סל תרבות עירוני. ההצגה הועלתה על במת מתנ"ס רמת אליהו, וצפו בה מעל 150 תלמידים.

בהצגה, "כדור שלג" שנכתבה על ידי רועי רשקס, ובוימה על ידי רועי הורוביץ משחק ניב פטל בווירטואוזיות רבה אשר מדברת לעולמם של ילדים ומהלכת קסם עליהם במרכז המחזה פיליפה, עולה חדש מארגנטינה, תלמיד כיתה ד', הנאלץ להתאקלם במקום חדש, בחברה חדשה ובכיתה חדשה, עם קשיי שפה וקשיי התאקלמות חברתית. התלמידים עקבו אחר ניסיונותיו היצירתיים של פיליפה להתחבב על חבריו החדשים באמצעות אהבתו לנבחרת הכדורגל של ארגנטינה והקשר המיוחד של כביכול, לכוכבה ליאו מסי.

בזכות אהבתו של פיליה לכדורגל, דמיונו המפותח ויכולת ההמצאה בה ניחן הוא מצליח להתגבר על קשיי הקליטה ולזכות באהדה חברתית אליה שאף. עד שביום מן הימים מגיעה נבחרת הכדורגל של ארגנטינה ארצה כדי לשחק מול נבחרת ישראל, ופיליפה נאלץ להתמודד עם מסכת השקרים שבדה מלבו.

עם סיום ההצגה שוחחו התלמידים עם ניב פטל והבמאי רועי הורוביץ. השחקן ניב פטל, בוגר להקת הנוער "קול ראשון" גדל והתחנך בראשל"צ, למד בבית הספר "הדרים" וב"גמנסיה הריאלית".

מנהלת סל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד: "בחרנו להעניק הפעם את הצגת המחווה לתלמידי בית הספר היסודי ויתקין, על מנת להעשיר את תפישתם האומנותית. התלמידים נחשפו למשחק יוצא דופן של הצגת יחיד, ממנה עולים היבטים חברתיים ומוסריים רבים".


גל גפן גליון  2190- 16/5/13

 

 

 


 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד