החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פיוטי סליחות

גל גפן 18/9/14 גליון 2258

תחת הכותרת "סליחות ושיר" יתקיימו בשבוע הבא, ערב ראש השנה תשע"ה, שני קונצרטים של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד. בקונצרטים שיערכו במסגרת סל תרבות עירוני יצפו 1,300 תלמידי החטיבות העליונות.

בחודש הסליחות והרחמים, ביים שבין ראש חודש אלול ליום הכיפורים, בהם נוהגים הקהילות היהודיות בארץ ובתפוצות לפקוד את בתי הכנסת באשמורת הראשונה, להתפלל ולפייט פיוטי סליחות בנוסחים ובמנגינות שונות, יקיים לראשונה סל תרבות עירוני שני קונצרטים לתלמידי החטיבות העליונות, באמצעות התזמורת האנדלוסית אשדוד, חוויה אותנטית ושונה מכל מה שחוו עד היום במסגרת הסל.

בקונצרט "סליחות ושיר" יופיעו 12 מנגני התזמורת האנדלוסית, בליווי פייטן, שחקן וזמר אורח. השירה והפיוטים מהווים חלק בלתי נפרד מהיצירה המוסיקלית האנדלוסית, וסולני התזמורת שולטים ברזי הפיוט העברי והערבי.

המופע "סליחות ושיר" יכלול פיוטי סליחות קלסיים, אותם יבצעו הפייטנים וידברו בהם. בין היצירות שיבוצעו בקונצרטים: "יה שמע אביונך" מאת ר' יהודה הלוי, "אדון הסליחות", "עננו", "שומר ישראל", "אל נורא עלילה" של ר' משה אבן עזרא ועוד.

בתזמורת האנדלוסית נוטלים חלק 40 נגנים, חלקם מנגנים על פי תווים, בכלים קלאסיים מערביים וחלקם גדלו מינקותם על המוסיקה האנדלוסית, מנגנים על פי הזיכרון ומתרגלים את היצירות המתנגנות מדור לדור.

מנהלת סל תרבות עירוני, ד"ר הילה דוד: "אנו משתדלים לבחור מופע שבצד הערך האמנותי הגבוה שלו, מצויה גם אמירה ערכית ותרבותית. הקונצרט של התזמורת האנדלוסית הוא הזמנה לסיפור מסע על כנפי הזמן. זה בזה נשזרים מזמורי המזרח עם קולו החם של הפייטן וחדוות האילתור, וכל זאת תוך שילוב העקרונות הקבועים של המוסיקה הקלאסית. המוסיקה האנדלוסית בפיוטי הסליחות, מחברת כמו בשרשרת בין דור לדור, בין ישראלים למהגרים, בין עולים ישנים לחדשים ויוצרת סיפור מוסיקלי יהדי המאחד את כלל המאזינים. דרך סיפור זה נוגעת התזמורת בכל שומעיה, וכך גם יהיה הפעם".

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד