החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

המטריה הגדולה של אבא - תערוכת אמנות לאור שיריו וסיפוריו של לוין קיפניסבמלאת 133 שנה ללידתו ו 33 שנה לפטירתו של הסופר ומשורר הלאומי לילדים -  לֶוִין קִיפְּנִיס

 

לֶוִין קִיפְּנִיס

1 באוגוסט 1890, ט"ו באב ה'תר"ן  האמפריה הרוסית – 20 ביוני 1990, כ"ז בסיון ה'תש"ן, תל אביב

הגלריה בבית יד לבנים נרגשת להקדיש תערוכה לחתן פרס ישראל לספרות ילדים (1978) לוין קיפניס, התערוכה מוצגת בגלריה בחודשים יוני- אוגוסט 2023, בין חודש פטירתו לחודש לידתו של משורר הילדים הלאומי.

במלאת 75 שנה למדינת ישראל, ולחתימת חגיגות שנת ה 140 לעיר ראשון לציון, בחרנו להקדיש את תערוכת הקיץ בגלריה למושרר ולסופר לוין קיפניס שתולדות חייו שזורים בעיר ראשון לציון, עם נישואיו בשנת התרפ"ד, 1924 לבת העיר מרים לובמן, בתם של דב אברהם חביב לובמן ורבקה לובן חביב ממייסדי המושבה ראשון לציון.


יצירתו של קיפניס משתרעת על פני כ-800 סיפורים, 600 שירים וכמאה ספרים לילדים. כתיבתו מאופיינת בסגנון קליל ושמח, נטול פאתוס ובה בעת בעל עושר ואסתטיקה. הוא הרבה להעניק ביצירותיו מסרים של עזרה לזולת והתנדבות למען האחר

קיפניס אשר היה בוגר בצלאל תחת ניהול של מייסד בצלאל בוריס שץ, מכניס ביצירותיו נופח ציורי וויזואלי עשיר ומגוון.

בתערוכה זו נתבקשו היוצרים לתת את פרשנותם האישית לטקסטים של לוין קיפניס

בבחירתם שיר, סיפור, טקסט, או פיסת מידע מביוגרפית חייו של יוצר מוכשר זה ולהביאם לכדי יצירה ויזואלית. יש בין היוצרים מי שהכירו באופן אישי את לוין קיפניס ומשפחתו ובכך שופכו אור על חיו האישיים של איש צנוע זה. אנו אף זוכים לארח אמנית קרובת משפחה של היוצר.

בין היצירות השונות ניתן גם לראות את הדי התקופה הסוערת בה אנו חיים כעת, ובכך להבין עד כמה רלוונטיות ועל זמניות יצירותיו של קיפניס. 


 

 

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד