החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

במערב ראשון לציון הושלמה הקמתו של מוזיאון אגם לאמנות - YAMA

 (( YAMA -  Yaacov Agam Museum of Art

המוזיאון אשר יפתח לקהל הרחב בתחילת שנת 2015, יוקדש לחזון ולעשייה של יעקב אגם, יליד העיר, מחלוצי האמנות הקינטית, ומהאמנים הישראלים המצליחים ביותר בסצנה העולמית.

המוזיאון יפתח בתערוכה מקפת שיאצור מנהל המוזיאון, גלעד מלצר. התערוכה תציג עבודות של אגם מלמעלה מחמישה עשורים של עשייה בינלאומית עשירה, מגוונת ומסקרנת. חלק מהיצירות במקום נתרמו ע"י מר אגם לראשון לציון, ואחרות יושאלו על ידי האמן, על ידי אספנים, ובעזרת השאלות ארוכות טווח ממיטב המוזיאונים בארץ ובעולם. כבר עכשיו תלויה במקום יצירה מונומנטלית חשובה אשר היתה תלויה במוזיאון הגוגנהיים בניו יורק. המוזיאון מוקף בגן פסלים ובו יוצבו כמה יצירות מרכזיות של אגם.


בהמשך יארח המוזיאון תערוכות נושאיות מתוך גוף העבודות הנרחב שלו: פיסול קינטי, זמן, מסורת יהודית, חומרים מיוחדים (אור, אש, מים), מולטימדיה, אינטראקטיביות, הקשר לעיצוב ולארכיטקטורה, מופשט, מיזמי חוצות ועוד. לאחר מכן יפתח המוזיאון את חלליו המרשימים גם לתערוכות שבהם יוצגו אמנים ותופעות הקרובות או מתכתבות עם הסוגיות שמעלה יצירתו של אגם, וברוח האוונגרד לה הוא היה שותף.

במוזיאון יפעל מרכז הדרכה שיפעיל חוגים, הדרכות רב-גילאיות, ותוכנית חינוכית שאגם תכנן ביחד עם מכון וייצמן. המוזיאון יארח גם את הארכיון האישי הנרחב והחשוב של אגם.

 

כמו כן קיים במוזיאון אולם מופעים (תיאטרון החוויה) אשר יהפוך לחממה פעילה של אמנות מיצג, תיאטרון-תנועה, כוריאוגרפיה, ומופעי סאונד ומוזיקה – אשר בחלקם יופקו במיוחד לחלל ייחודי זה. בנוסף יתקיימו במקום אירועים כגון ימי עיון, פסטיבלי אמנות, ועוד.

 

YAMA יהווה יעד לבילוי מעשיר למשפחות, לשוחרי תרבות ואמנות, לתושבי העיר ולכלל ישראל וכמוסד ייחודי לאמן מוביל וחשוב יציב את ראשון לציון על מפת התרבות העולמית.  

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד