החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

"גריז בשיער"- מחזמר חדש בביצוע להקת "קול ראשון""גריז בשיער " בביצוע להקת הנוער הייצוגית "קול ראשון" 

להקת הנוער הייצוגית של החברה העירונית "קול ראשון" מעלה בחודש פברואר הקרוב מחזמר חדש המשלב בין שני הטקסטים האלמותיים "גריז" ו"שיער". 

במלאות 50 שנה לפסטיבל וודסטוק שנערך לראשונה באוגוסט 1969 החליטו קברניטי הלהקה להקדיש את ההפקה למסרים של אהבה ושלום באמצעות שירים ממחזות הזמר "שיער" ו"גריז". 

"השנים חולפות, התקופות משתנות אך המסרים הם עדיין אותם מסרים" מציין ליאור וידושינסקי בימאי וכותב המופע. כזכור רוב שירי הוודסטוק כללו בעיקר נושאים המביעים התנגדות למלחמת ווייטנאם, שירים בעד זכויות אדם שכללו מסר של "אהבה ולא מלחמה". "לצערנו הרב המלחמות ממשיכות, חוסר השוויון עדיין מהדהד ברחבי העולם והאלימות לא פוסקת. עבורנו זו הזדמנות להשמיע – גם באמצעות העיבודים המוסיקאליים של פיני שפיגלר - שהנוער עדיין נותן את קולו, עדיין אכפת לו מנושאים חברתיים והוא לא רק בתוך הטלפון הנייד". 

בשנת 1978 הוקרן לראשונה על מסכי הקולנוע הסרט "גריז" שהביא את המוסיקה ורוח הנעורים של שנות החמישים למסך הגדול. שנה לאחר מכן הוקרן לראשונה הסרט "שיער" שהביא רוח נעורים מתקופת ילדי הפרחים בניחוח קצת שונה. סביר להניח שסוד הצלחתם של שני הסרטים הוא האהבה, התקווה, חדוות החיים והיצירה שמתבטאת במוסיקה מצוינת ואנרגיית חיות צעירה. מאותו מקום עלה הרעיון לחיבור בין שני הטקסטים. 

להקת הנוער קול ראשון מונה בתוכה למעלה מ25 בני נוער בגילים 14-18 כולם תושבי העיר ראשון לציון. מאז ועד היום מכשירה הלהקה את מיטב אנשי הבמה בתרבות הישראלית. בין בוגריה של "קול ראשון" ניתן למנות את הבימאי והמנהל האומנותי של תאטרון הקאמרי גלעד קימחי, את שחקן התיאטרון והטלוויזיה דויד שאול, את הזמרת מיי פיינגולד ועוד רבים וטובים. 

הצגת הבכורה תעלה בהיכל התרבות ראשון לציון בתאריך 13.2.20. החברה העירונית ראשל"צ שמפיקה את המופע תשתף פעולה גם עם בתי הספר בעיר, על מנת שהנוער יצפה בהפקה המקורית. 

"חשוב לנו לתמוך בכל פעילות אמנותית שמבקשת להעביר מסר של אהבה, אחווה והתנגדות לאלימות לכמה שיותר בני נוער בעיר ומחוץ לה. בכוחם של תחומי האמנויות השונים להוות סוכני שינוי, לגעת בלבבות ולהוות שגרירים של המסרים האלו" אומרת אלינור אינדיך-ויסמן מנהלת תחום אמנויות הבמה בחברה העירונית. 

לנו לא נותר אלא לאחל להם בהצלחה. כפי שאמר נלסון מנדלה שמצוטט בהצגה "חינוך הוא הנשק החזק ביותר שאתה יכול להשתמש בו כדי לשנות את העולם". הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד