החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

להיות אמא

ביום רבעי (3/4/2013) התקיימה ההצגה של התיאטרון הקהילתי-ראשון לציון  "להיות אמא" באודיטוריום היכל התרבות. ההצגה הייתה במעמד מנכ"ל החברה העירונית מר אלי פולק ,ממ"ק ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה בעירייה, מר מוטי אג'מי, ראש מנהל לשלוב חברתי הגב' נעמי אחימור, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול מר דוד בן שושן.מנהלי אגפים עובדים סוציאליים ובני משפחה.

התיאטרון הקהילתי הוא אחד הפרויקטים הייחודיים אשר מופעלים ע"י המחלקה לעבודה קהילתית שבמינהל לשילוב חברתי, החברה העירונית והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול. בתיאטרון משתתפות נשים, לקוחות הרווחה, אשר החליטו להקדיש יום בשבוע ליצירה ולתיאטרון ובכך להביע את עצמן ובנוסף לתת ביטוי ובימה לתופעות חברתיות שונות בקהילה.

קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים "קצת אחרת" הוקמה בשנת 2005,  את הקבוצה מנחים ומביימים לאורך השנים רועי טל ונטע נדב. הקבוצה העלתה ארבע הצגות, השתתפה בפסטיבלים ארציים לתיאטרון וזכתה בפרס מיוחד בפסטיבל "כל הארץ במה" 2011.

על ההצגה.


 " …רוצה להיות אמא! כמו שהייתי אמורה להיות לפני שהכל התלכלך בציונים, חוקים, פנימיות, צווים. להיות אמא שמצליחה לשלוט במה שקורה ולא נסחפת אחרי מה שצריך לעשות או מה שכולם אומרים. להיות אמא, זה לא אמור להיות כל כך מסובך!!"  (מתוך ההצגה)

אמא, לכאורה הקשר הראשוני והטבעי ביותר שיש, עומד במרכז ההצגה. בעולמנו, להיות אמא, כרוך בחשיפה באופן תדיר למדדים, ביקורות, ציפיות, רגשות אשם והטפות מוסר.

ההצגה מציצה אל תוך חמישה ימי הולדת של ילדי משפחה אחת. החל בברית מילה וכלה ביומולדת 34. ההצגה  חושפת שבכל גיל של הילדים מושג האימהות מאותגר ומבוקר על ידי קולות חיצוניים ופנימיים.
אימהות זה לכל החיים...
 
לאורך ההצגה עולים הכמיהה והרצון לחזור למקום טבעי ופשוט יותר. מקום שבו להיות אמא זה לא עסק כל כך מסובך ולא נמדד כל הזמן על ידי החברה.  האם עוד יש מקום כזה? או שאנחנו ,כחברה, איבדנו אותו לנצח?


קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים "קצת אחרת" הוקמה בשנת 2005 .
הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, וביחד המשתתפות מתנסות לומדות ומכירות את עולם התיאטרון. השחקניות מביאות לקבוצה את עולמן האישי ובסוף התהליך נרקמת הצגה מתוך חוויות וסיפורים שהועלו במפגשים.

על הבמה עומדות שלוש עשרה אימהות – שחקניות שמשמיעות את קולן , ומעניקות לנו הקהל את הזכות להבין עוד משהו על עצמנו כפרטים וכחברה.

פעילות הקבוצה מתאפשרת  בזכות שיתוף הפעולה בין המחלקה לעבודה קהילתית שבמנהל לשילוב חברתי, הרשות העירונית למלחמה סמים והחברה העירונית. את הקבוצה מנחים ומביימים לאורך השנים רועי טל ונטע נדב. הקבוצה העלתה ארבע הצגות וזכתה להשתתף בפסטיבלים ארציים לתיאטרון וזכתה בפרס מיוחד בפסטיבל "כל הארץ במה" 2011.

צילום סטילס: אבי קקון

 

 

 

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד