החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

פתיחת תערוכות חדשות 9.11 בבית האמנים

שמחים להזמינכם לפתיחת  2 תערוכות חדשות:

1. יעקב בן דוד המציג את התערוכה "אדמה, אדם"
    אוצרת: יהודית שפלן2. דוד בובטס המציג את התערוכה "שם עצם"
אוצרות: ג'ניפר בלוך, טובה פסח

עבודותיו של דוד מתחמקות מהגדרה ברורה, על אף שהוא עוסק כביכול בנושאים מוגדרים: הדקל, החצר האחורית, טבע דומם וכו. אך לא בהם מסתכמת גוף העבודה שלו. ברור שמאחוריהם מתחבא הנושא האמיתי, נושא ה״על״ שלו, הנושא האמיתי שלו אינו דימוי כלשהו, אינו חפץ או שם עצם כלשהם. 

הנושא העמוק של בובטס נמצא באיפיון של הדימוי, בדרך בה הם מצויירים, בתכונה שהוא מפשט. הדגש נמצא באוירה ובהרכבה המסויימת של האלמנטים לכדי קומפוזיציה. ההנעה לעבודות אלה הם הדימויים והויזואליה שהוא פוגש בסביבה שלו, הם מתפקדים כסוג של הצתה ליצירה. בובטס בעצמו מצהיר שהוא מוקסם מהאובייקטים היומיומיים הנמצאים בסביבתו וכותרת התערוכה מעידה על כך. יחד עם זה מבחינתו כל אובייקט או כל שם עצם טעון בהרבה מעבר למה שגלוי. 

בובטס הינו אמן פלסטי אך לא פחות מזה הוא גם משורר. הוא עוסק בתחום של שירה ולא נכון לנתק ביניהם, מכיון שקיים קשר בין שני עיסוקים אלו. שירה, שלא כמו פרוזה אינה חייבת להיות נראטיבית-לינארית, כמו לציור יש בה אלמנטים פורמליסטיים. שירה במידה רבה מורכבת מדימויים והחיבורים בין הדימויים מעבירים את התוכן. 

מלאכת ההרכבה של המילים, מיקומן, וכל הבחירות והדגשים, קצב הכתיבה, אורך השורה, חריזה או היעדרה, אלה קובעים את התוכן ואת האוירה. גם העבודות הפלסטיות שלו הן מעין כתיבה ציורית. בבחירת הדימויים שלו הוא יוצר את האיקונוגרפיה, את המקראה לציורים.

הפתיחה: מוצאי שבת 9.11.2019 בשעה 19:30

נעילה: 23.11.2019
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד