החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

ויויאן הירש בירקנפלד / Killing me softly

איך נראה אירוע קיצון? ״ברבור שחור״ שמופיע לפתע ומשנה את תפיסת הממשות של האנושות כולה. מגפת הקורונה היא תרחיש קיצון ומתגלגל, מטבעו  היכולת לייצג אותו על המורכבות וכל טווח ההשפעה שלו היא בלתי אפשרית. כל שנותר בפנינו כפרטים, היא האפשרות לכונן ולהגדיר עצמנו מחדש למולו. מגפת הקורונה היא המפגש שלנו כסובייקט עם הממשי, אשר כשלעצמו נותר חסר צורה והגדרה. יחד עם זאת עקבות ההרס שלה נוכחים בחיינו באופן מוחשי עד כאב. 


סדרת העבודות של הירש בירקנפלד מציגה את תמונת המשפחתיות החדשה שמתהווה כנגד עינינו. האמנית משתמשת בנקודת המבט הסובייקטיבית שלה כדי להנכיח את גודל המשבר המגדיר מחדש את המשפחה וכל מה שקשור בה: אהבה ודאגה המתבטאות בריחוק במקום קרבה, נקודת מבט גבוהה או נמוכה שאינה מאפשרת להשיר מבט. חציצה אלקטרונית בין גוף לגוף, בין אדם לשארי בשרו. אנו מודעים לסערה המתחוללת סביבנו ברגע זה, אירוע משנה סדרי עולם שאנו מיטלטלים על גליו כקליפת אגוז ולא רואים את קיצו קרב. 

הבחירה לצייר בפחם ובגירי פסטל שיש בהם רכות ומגע פיזי מלטף, מציעה מזור כלשהו לחסך הגדול. האמנות מצליחה לחדור לחלל שיצרה המגיפה, היא בונה מחדש את המרחב הסימבולי, היא מצליחה לתת צורה וביטוי לדרך בה אנו חווים את המציאות שסביבנו.  


אוצרת: קרן ויסהוז

בית אמני ראשון לציון/ אפריל-מאי 2021
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד