החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית
טאבים צד
דלג על טאבים צדאזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
נוף ואדם \ רעיה גבאי
"תפקיד הצייר הוא לתחם ולהטיל החוצה את מה שמראה את עצמו מה שנראה בתוכו " (מוריס מרלו פונטי)
![](_uploads/extraimg/5467(1).jpg)
רעיה גבאי שואבת את נושאיה מתוך צילומים אישיים אותם היא מעבירה על בדים קטנים ויוצרת מציאות חדשה . במרכז יצירתה, ציורי נוף שכל אחד מכיר, ואולם בו בזמן הוא אינו קיים בשום מקום. היא יוצרת תמהיל, צירוף בעל מאפיינים שונים בין הנוף המוכר לבין הנוף הפנימי שלה . נוף אישי, שאולי לא היה מוכר גם לה. האדם במרחב הנופי תופס מקום משמעותי ביצירתה. בעבודות בהן מופיעות דמויות דומה שגבאי כמו מקפיאה את הרגע בזמן, כרגע חסר חיים, חסר תנועה כמו להשהות את זיכרון הרגע. התבוננות בעבודות מעלה על הדעת את כתיבתו של רולאן בארת על הדימוי המצולם, כדימוי שיוצר רגע שאבד. הרגע שהיה ולא יחזור.
העבודות ברובן מצוירות בפורמט קטן ואינטימי ובעבודת מכחול אימפרסיוניסטית רגישה .יש בעבודות כנות וצניעות המשקפים את אופיה של היוצרת .וכפי שכבר אמר הפילוסוף ביצירתה משקפת גבאי את מה שבתוכה.
תערוכה זו התאפשרה באדיבות בית האמנים בראשל"צ שזיכה את יצירתה "ימי קורנה" בתערוכת "קול החברים" 2020 בפרס אמן מצטיין.
לאה טופר - אוצרת התערוכה
![](_uploads/extraimg/6363357.jpg)
Banners
דלג על Banners