החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תערוכה חדשה - אלברט אלמוזנינו // בידיו

התערוכה הרטרוספקטיבית "בידיו", הועמדה בבית האמנים בראשון לציון כמחווה לאמן אלברט אלמוזנינו ז"ל, תושב העיר, לציון 100 שנים להולדתו. אלמוזנינו נודע במהלך המחצית השנייה של המאה העשרים כ"אמן הצלליות", אותן הקרין באמצעות תנועות מדויקות של ידיו, ואלה יצרו על המסך צלליות מופלאות של חיות, דמויות ודיוקנאות שונים ומשונים. יכולותיו אלה זיכו אותו בפופולריות רבה בארץ ובעולם.


באותן ידיים רגישות הוא יצר בסטודיו שלו - הממוקם סמוך למרכז הוותיק והיפה של עירו - ציורים, רישומים, ויטראז'ים ופסלים באותם נושאים. לאחר פטירתו, לפני כשלוש שנים, נותר הסטודיו מיותם וקירותיו מכוסים במדפים שעליהם עבודותיו הרבות. מלבד העיסוק בתיאורי דיוקנאות, חיות, עופות וטבע דומם, הוא הרבה לעסוק בציור נופי הארץ, תוך גמישות וגיוון סגנוני כתוצאה מחשיפה לזרמים מודרניסטיים מקומיים ובינלאומיים, במסגרות בהן למד.

אלברט אלמוזנינו היה בחייו דמות מוכרת ואהובה וחבר בעמותת אמני ראשון לציון. הוא הותיר אחריו זיכרונות, מורשת ויצירות אמנות מרובות ומגוונות שיצר בידיו הרגישות. התערוכה הרטרוספקטיבית מבקשת להציג 'דגימות' מכישרונו הרב-תחומי בטכניקות השונות, ולאפשר לצופים להכיר את מגוון הנושאים והסגנונות שנותרו על מדפי הסטודיו שלו, הממוקם בלב לבה של עירו האהובה.

אוצרות וטקסט: ד"ר נירה טסלר


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד