החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

"פיצקאלעך"

בביתן לאמנות, ראשון לציון
פתיחת התערוכה: מוצ"ש 5/7/14
אוצרות: אתי בשביץ וויויאן הירש בירקנפלד

פיצקאלע, זעיר, קטנטן, מיניאטורי.

מתוך ויקיפדיה: מיניאטורה: (בעברית מכונה מזערת) היא ציור קטן, פסלון, תבנית מבנה או אות מקושטת בכתב יד, המהווה דגם מוקטן של המקור, ושומר על הפרופורציות המקוריות בקנה המידה. מיניאטורות שימשו לרוב לצורך המחשה חזותית כאשר לא ניתן היה להציג את המקור. המילה miniature מקורה במילה הלטינית minium ופירושה עופרת אדומה. סוג של מינרל אשר שימש לציור קווי המתאר באיורים של כתבי יד של ימי הביניים ואשר הגיעו להישגים מרשימים. גם במזרח התפתח ז'אנר זה של ציור בעקבות השפעות סיניות, לאחר הכיבוש המוגולי, בעיקר במאה ה-13 בפרס ומאוחר יותר בהודו ובאימפריה האות'ומנית.

אחד המאפיינים החשובים של אמנות מיניאטורית עכשווית הינה השימוש בחומרים וטכנולוגיות חדישות והמיומנות הוירטואוזית של האמן אשר מדהימה את הצופה.

"פיצקאלעך" תעסוק בז'אנר אמנותי זה. הנושא פתוח לכל תחומי המדיה האמנותית כאשר, על פי ההגדרה, גודל העבודות לא יעלה על 10 ס"מ ריבועיים או 10 סמ"ק לעבודת תלת ממד.

זוהי תערוכה רבת משתתפים. מעל 25 אמנים יציגו עבודות זעירות בסגנונות ומדיה שונים תוך התמודדות עם המיומנויות המיוחדות הנדרשות בעבודת המזערת. אך גם על הקהל המבקר בתערוכה מוטלת משימה לא קלה של התבוננות מעמיקה. יהיה עליו "לקחת את הזמן" ולצלול אל תוך היצירות ואז מובטחת לו הנאה מרובה.

ויויאן הירש בירקנפלד


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד