החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

בית האמנים בראשון לציון פותח שלוש תערוכות יחיד

דחוסים בנפרד / ארנון מוגילנר, צבעי אקוורל על נייר

הדמויות בסדרת העבודות החדשה של הצייר ארנון מוגילנר, מתוארות ברגע של סערת רגשות. ראשיהן דחוסים יחדיו, בקירבה שאמורה לסמן אינטימיות נוחה בין הדמויות אך למעשה מעלה בצופה תחושת אי נוחות מהפלישה ההדדית זה למרחבו האישי של זה.             כל אחת מהדמויות נתונה בעולם משל עצמה ומבטה המופנה פנימה, עיוור לחלוטין למצוקה של האחרת. מוגילנר, "אספן של רגשות" , אותם הוא לוכד מעל גבי המרקע המרצד. הרגשות אקספרסיביים כביכול אך אין בהם אותנטיות, אלא הפעלה של מניפולציה "בכל הכוח" על בלוטת הרגש שלנו. בשל ההרגל שלנו לצרוך רגשות מסונטזים הצופים הופכים בסופו של דבר לקהים וחסרי יכולת לתקשר רגש אותנטי על כל דקויותיו. מנגד מציב מוגילנר ציורים בהם רגעים של כנות ואינטימיות אמיתית המשחררת את האדם להיות הוא עצמו, להיות ביחד

אוצרת התערוכה- קרן ויסהוז


 

 

ראשית – אחרית / תמר איסטרין, פיסול

בפסליה של תמר איסטרין מתיקות תמה ויופי שאינו מותנה גיל. הדמויות מציגות מעגל חיים שלם, ילדות, נעורים וזקנה, אשר בכולן ניכר מעין אופי בסיסי משותף,  אופטימי ורגוע הנותן תחושה כאילו יופייה הפנימי ואישיותה של הדמות משודרת החוצה. פסליה של איסטרין עשויים לעילא באופן ריאליסטי מדויק, אך האופי הנוסטלגי שהיא מעניקה לדמויות מרחיק אותן "מכאן ועכשיו" ונותן תחושה תיאטרלית היונקת מאווירתה של העיירה היהודית. איסטרין מתמקדת שנים בפסלי דמויות קשישים, מתוך משיכה אל הפלסטיות שבקמטי הפנים, השתקפות האופי ומאורעות החיים הנחרצים בהבעת הפנים ומקנים לדמות אישיות ייחודית. דמויות הילדים נוספו לרפרטואר הקיים ומביעים את החום והנחת של סבתא המביטה בנכדיה ומתענגת על הגילוי המחודש של התום הילדי.

אוצרת התערוכה- קרן ויסהוז

 

"סוכן חשאי" - Social Security, תערוכת יחיד לדן כרמלי

מוצאי שבת הבא, ב 16.07.16, בחלל החדש של בית האמנים ראשון לציון, תפתח תערוכת היחיד של דן כרמלי, "סוכן חשאי". התערוכה היא תוצר של התקשרות ביני לבין דן, תולדה של דיונים רבים, סיפורי ילדות, מחשבות על הצילום, והיא כרוכה באומץ רב להיחשף ולחשוב מחוץ לקופסא.

עבודתו של דן מתכתבת עם שגרת היומיום ושזורה בהומור, סרקזם, ביקורת עצמית נוקבת והתבוננות רטרוספקטיבית של אמצע החיים. צילומי טבע עם בימוי מוקפד, נופים מלאכותיים המתכתבים עם תמונות מפנים הבתים של קרובי המשפחה, טבע דומם לצד ביטוי עצמי מורד במוסכמות ואלים, עבודות וידאו בועטות, ובנוסף תצוגת חפצי אספנות. כל אלה מוצגים בסביבות קיום המזמינות לשוטטות מחשבתית, תפיסתית. 

 

שרון תובל, אוצר התערוכה

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד