החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

שכונה- משיכון סלע לקריית האמנים

בית האמנים בראשון לציון הוקם במסגרת פרויקט בינוי- פינוי -בינוי של שכון סלע הוותיק, הנמצא בצפון מזרח העיר, על ידי שיתוף פעולה בין חברת דוניץ לבנייה ועיריית ראשון לציון. הוא פועל כבר כחצי שנה ומשרת את אמני העיר וקהל שוחרי האמנות.

אנו פותחים את תשע"ז, עם התערוכה שכונה- משיכון סלע לקריית האמנים, אשר עוסקת במיקומו של בית האמנים בתוך שכונה הנמצאת במהלכו של תהליך שינוי מהותי.

בעשורים האחרונים הפכה ההתחדשות העירונית כלי מרכזי לשיקום הרקמה העירונית במטרה להחיות את מרכזי הערים ולרסן תהליכים של הזדקנות והתפוררות עירונית. אך תכניות ההתחדשות אינן לוקחות בחשבון את התושבים הוותיקים של השכונות. ההתחדשות  יוצרת תהליכים של התייקרות משמעותית בתחזוקת הדירות, מעבר להישג ידם של התושבים הוותיקים, אשר נאלצים למכור את דירותיהם ולעזוב את מקום מגוריהם המחודש כנגד רצונם. לרעייה, די בלציין כי חברות הבנייה מכנות את התושבים הוותיקים "מפונים", כנגד הלקוחות החדשים אשר מעוניינים לרכוש דירות חדשות במיזמים שלהם.

האמנות העכשווית עוסקת באורבניזם כנושא מרכזי. האמן מתבונן וחוקר את הסביבה האורבנית ובודק את ההשלכות, לעתים הרסניות, של חיי העיר על הפרט ושל הגלובליזציה אשר מבקשת לטשטש כל סממן של תרבות מקומית. 

התערוכה, 'שכונה', בודקת את התמורות שחלות על השכונה, את היחסים בין הישן לחדש. את ההיבט האנושי/ חברתי והשילוב בין התושבים הוותיקים לחדשים. התערוכה מנסה לייצר דיאלוג והזמנה לתושבי השכונה לקחת חלק בפעילות בית האמנים, לקבל את הגלריה כחלק אינטגרלי מהשכונה ולהזמינם לבוא גם כקהל וגם כמשתתפים פעילים בנעשה בגלריה.

ויויאן בירקנפלד, אוצרת התערוכה


 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד