החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

הליכה נורדית: סגנון הצעידה החדש

8/04/2011

ההליכה הנורדית כפי שאנו צופים בהתפתחותה כיום התפתחה בעיקר לפעילות בשדה ובחיק הטבע ונתפסת על ידינו כפעילות פנאי ספורטיבית נוספת בתוך מכלול פעילויות המוכרות כ OUTDOOR (פעילויות המבוצעות מחוץ לחדרי הכושר).

כאשר אני מביט קדימה אל העתיד אני רוצה לראות את ההליכה הנורדית מתפתחת ל"הליכה אורבנית/עירונית", כזו שתהווה מודל תנועה ומעבר למרחקים בשימוש שיגרתי יומיומי בקרב אזרחי המדינה. מודל תנועה זה יתן מענה ישיר ומיידי לחיזוק פלג הגוף העליון, ובראש וראשונה לחיזוק הגב וטיפוח היציבה כבר מגיל צעיר. הליכה זו נותנת מענה לאורח החיים הנוכחי דל התנועה או ההליכה ברגל. אם ההליכה האורבנית תקבל הכרה כמטרה לאומית בתחום המניעה וטיפוח הבריאות היא  תוכל להתפתח גם בשילוב, בתמיכה ובמימון תקציבי ע"י : משרד הבריאות, הספורט, החינוך, התחבורה והתשתיות, איכות הסביבה, קופות החולים, הרשויות המקומיות, חברות הביטוח ועוד.

איציק לוי: מוביל השיטה בישראל צילום: רן לזרוני

שיתוף הפעולה יאפשר בניית תשתיות זמינות ונגישות לאוכלוסיה השונה, עם דגש על היבטים אקולוגיים וסביבתיים. תכניות חינוכיות לכל הגילאים בנושא ההליכה ואיכות הסביבה. מיצוב ומודעות גבוהה ברמה הארצית לתועלות ההליכה האורבנית. כשיתממשו התנאים שהזכרתי עשויה ההליכה האורבנית להיות דרך ההתניידות המועדפת למרחקים קצרים בתוך הערים על חשבון הרכבים המוטוריים. כל זאת יהיה לצד האופניים ככלי התחבורה הירוק והאקולוגי.

מודל "ההליכה האורבנית" יקבל את התהודה ההולמת בעזרת הקמת צוותי היגוי רב – תחומיים כפי שציינתי שיאחדו משאבים וימקסמו אותם על מנת לשמר את הסביבה ידידותית, נוחה וזמינה להליכה. בראשל"צ מתקיימת בימים אלה יוזמה ראשונית במסגרת "עיר בריאה" שנתמכת ע"י חברת מועצת העיריה הגב' יפעת מאירוביץ, המחזיקה את תיק איכות הסביבה, סגן ראש העיר לעניני ספורט מר איתן שלום וסמנכ"ל החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש של ראשל"צ מר אמיר סולרסקי.

נכון להיות פועלות 4 קבוצות הליכה אורבנית בשבילי העיר והגינות הציבוריות הקיימות ובתוך שכונות העיר. השירות הממומן מתקציב העירייה, ניתן בחינם לאזרחי העיר. מטרת הפרויקט לשלב בתוך מפגשי ההליכה, מפגשים בנושאי איכות הסביבה, שיגבירו את מודעות אזרחי העיר הצועדים לסביבת החיים שלנו ולטיפוחה. מה עוש שזה עשוי גם לקרב את הצועדים למסלולי ההליכה והפארקים השונים ברחבי העיר. בשלב הבא נפגוש את נציגי קופות החולים, העמותה למען הזקן, ארגוני הגמלאים ועוד. לבניית תשתית ולשיתוף פעולה ניתן ליצור קשר עם איציק לוי בדואר אלקטרוני: [email protected]

מאת: איציק לוי

צילום: רן לזרוני

# התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית, המלצה או תחליף להתייעצות עם מומחה.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד