החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מירוץ האביב ע"ש סרן ערן אלכאווי ז"ל

בבוקר יום שישי , 23.3.2012 התקיים בראשון לציון "מרוץ האביב" המסורתי המתקיים זו השנה ה-20 ברציפות. המרוץ התקיים בפארק נאות שקמה במסגרת "פסטיבל ספורט ונופש עממי" של החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, בניהולו של מנהל רשות הספורט אמיר סולרסקי.

ראש העירייה דב צור ומנכ"ל החברה העירונית אלי פולק הצטרפו אל מאות הרצים במרוץ, בהם תושבי ראשון לציון וכן תושבי נס ציונה, חולון, בת ים, רמת השרון, תל אביב ואף באר שבע. המירוץ היה גדוש בהרבה דשא ירוק ומטופח, מוזיקה אנרגטית באוויר, דגלים ססגוניים ודוכנים של חברות הספורט המובילות, עיסויים ספורטיביים ועמדה למדידת כמות סוכרים ורמת שומן בגוף קיבלו את באי פארק נאות שקמה.

מרוץ האביב מתקיים לזכרו של רב סרן ערן אלכאוי ז"ל. ערן, בן נעמי ועובדיה, נולד במאי 1968 בראשון-לציון, למד בבית הספר הממלכתי דתי "סיני" בראשון-לציון וסיים את לימודיו בגימנסיה "גן נחום" בעיר. בשלהי יולי 1986 התגייס לצה"ל והתנדב לחיל הצנחנים. לאחר הטירונות ולאחר שהוכשר כלוחם, נשלח לקורס קצינים ובסיומו חזר ליחידתו בתפקיד מפקד מחלקה (מ"מ). בעת ששימש כמ"מ השתתף ערן במחקר שערך בית הספר למנהיגות בצה"ל והוא נמנה עם עשרה קצינים מצטיינים שסיפוריהם הובאו כדוגמא למנהיגות ולמצוינות. ערן סיים קורס מ"פים בהצטיינות ומונה לתפקיד מפקד פלוגה ביחידתו. רב סרן ערן אלכאוי נפל ב-20.2.1992, בקרב בסמוך לכפר כפרא בלבנון. האב,עובדיה אלכאווי,התכבד להזניק את המרוץ.

מנכ"ל החברה העירונית , אלי פולק: "לכבוד הוא לחברה העירונית להנציח מדי שנה את דמותו של ערן אלכאווי ז"ל, מי שהצטיין בכל תחום בו עסק במהלך חייו הקצרים. אנו מנציחים את זכרו במרוץ תחרותי של עשרה ק"מ וזאת כאות הזדהות ליצר התחרותיות והמצוינות אשר אפיינו את ערן הן בלימודיו, הן בתחומי הספורט השונים והן במהלך שירותו הצבאי. גם השנה, נצטרף אנוכי וראש העירייה למרוץ אותו פוקדים מדי שנה אלפי משתתפים".

ראש העירייה, דב צור: "מרוץ האביב לזכרו של ערן אלכאוי הפך למסורת בראשון לציון, שבחרה להנציח אותו ואת דרכו. את כל תושבי העיר והאזור לבוא, לחלוק כבוד ולקחת חלק בפעילות הספורטיבית המבורכת הזו. אני רואה חשיבות רבה בקיום אורח חיים בריא ונמשיך לפעול לקיום מגוון פעילויות ואירועים מסוג זה".

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד