החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

ליגת מאמאנט – כדורשת אמהות

הליגה קיימת כבר שנים בהרבה ערים בארץ, אך החלה פעילותה בראשון לציון רק לפני כ-5 חודשים. מדובר בסוג של חוג כדורשת (דומה לכדורעף, אך תופסים את הכדור), אך לא חוג רגיל, שכן הוא בנוי לפי דגם "מאמאנט" הארצי. מה שאומר, כי קבוצות יורכבו מאמהות מאותה מסגרת חינוך של ילדיהן ובעצם ייצגו אותה.

כך הקבוצות יורכבו מהסביבה העוטפת אותנו ביום יום (אמהות לילדים מאותו בית הספר) בתמיכה של הילדים, צוות בית הספר, עידוד של המשפחות וכו' .
פרטים נוספים ניתן למצוא באתר מאמאנט: www.mamanet.org.il

התחלתי להרים את הפרויקט לאחר שצפיתי בכתבה בערוץ 2, בערב יום שישי בערך ביוני השנה (גם באתר מאמאנט..)כבר בתחילת השבוע שלאחר שידור הכתבה, יצרתי קשר עם יו"ר מאמאנט הארצי, גב' עפרה אברמוביץ, ובעצתה התחלתי לאסוף שמות של אמהות המתעניינות בנושא..


לאחר כחודש וחצי של רשימת מעוניינות הולכת וגדלה, ושיחות עם שמשון גמליאל, סגן מנהל רשות הספורט, הצלחנו להרים אימון ראשון עם כ-25 בנות.
משבוע לשבוע גדלה כמות המתעניינות, כשרוב המידע עבר מפה לאוזן, ולא ע"י פרסום רשמי, והגדלנו את כמות האימונים השבועיים בהתאם לדרישה.

החל מספטמבר כבר עברנו לאימונים מסודרים וקבועים, ב-4 מתנ"סים ברחבי העיר.

נכון להיום, הצלחנו, בינתיים, לפתוח רק 2 קבוצות הומוגניות (לפי בתי ספר ספציפיים) "יסוד המעלה" ו"העמית", ועוד 4 קבוצות שמוגדרות כ"מעורבות" (של אמהות שלא מאותו בית ספר) "נחלת יהודה", "מישור הנוף", "נווה דקלים" ו"קרית גנים" (14 בנות בקבוצה).

בשבועות הקרובים צפויה הקמה של כ-2 קבוצות הומוגניות נוספות. כל קבוצה מתאמנת אחת לשבוע, למשך שעה ורבע כל אימון, כל אמא מתאמנת עם הקבוצה אליה היא שייכת (לפי בית ספר ספציפי ואם אין קבוצה כזו, לפי אזור בעיר. החל מנובמבר בנוסף לאימונים, נשחק מול קבוצות אחרות בעיר, בליגה העירונית, פעם בשלושה שבועות, בימי שבת.

ביום שבת האחרון, 24.11.12, נערך טקס פתיחת הליגה בהשתתפות כל האמהות, חברים ובני משפחותיהן, בנוכחות עפרה אברמוביץ יו"ר מאמאנט, אמיר סולרסקי סמנכ"ל ומנהל רשות הספורט, ומר דב צור ראש עיריית ראשל"צ. נערכו משחקי ידידות בין הקבוצות והגיע קהל גדול שעודד את הקבוצות.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד