החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

נחנך אצטדיון האתלטיקה המתקדם ביותר בישראל

אצטדיון האתלטיקה המתקדם ביותר בישראל, נחנך השבוע (יום שני) בראשון לציון, בטקס קצר ולאחריו בתחרות הלילה של איגוד האתלטיקה, שהיא התחרות האחרונה בה ניתן לקבוע את הקריטריון לאליפות העולם.

עיריית ראשון לציון השקיעה בבניית האצטדיון 65 מיליון שקלים והוא נבנה בפארק נאות שקמה, שהיה בעברו אתר פינוי אשפה של העיר והפך בשנים האחרונות לאחד המרכזיים היפים ביותר בארץ.באצטדיון נסלל מסלול ריצה CLASS A   אשר קיים באצטדיוני האתלטיקה המובילים בעולם ונחשב למסלול מהיר, כמותו אין עדיין בישראל.

 האצטדיון יכול לארח את כל מקצועות האתלטיקה, לצידו נבנה אצטדיון חימום ומתחת ליציעים נבנה מערך שלם של חדרי הלבשה, טיפול וכושר. בשלב זה יכיל האצטדיון 2400 צופים ביציע בנוי וביציע דשא והוקמה בו מערכת תאורה חכמה, הכוללת כ-320 פנסים המאפשרים להאיר ברמות אור שונות חלקים שונים באצטדיון.

במהלך טקס הפתיחה של האצטדיון העניק ראש העירייה תשורה מיוחדת לאתלטית הראשונית נגיסט ביטאו, אשר נפצעה בספטמבר בשנה שעברה בתאונת הטרקטורון בשדות קיבוץ גבעת ברנר ושבה לפעילות לאחרונה. האצטדיון בראשון יהיה מעתה אצטדיון הבית של ביטאו, השייכת לאגודת מכבי ראשון לציון. העירייה ניצלה את ההזדמנות להיפרד מהאצנית אירנה לנסקי שפרשה לאחרונה מפעילות והעניקה תשורות גם לצביקה קורן שנחשב לאבי האתלטיקה בעיר.
 
 
מארגני התחרות מקווים שכעת, עם סלילת המסלול המהיר המתקדם, תצליח אולגה לנסקי (הבת של אירנה) ממכבי ראשון לציון, לשבור את השיא הישראלי בריצת 100 מ', השייך לאסתר רוט שחמורוב ושנקבע לפני 41 שנים במשחקים האולימפיים במינכן 1972. אסתר רוט שחמורוב הייתה אורחת הכבוד בטקס הפתיחה של האצטדיון.  עיריית ראשון לציון הקציבה 60 אלף שקלים לפרסים למנצחים בערב הפתיחה.נציין כי בניית האצטדיון הינה חלק מההשקעה האדירה במערב העיר, בימים אלה מתקדמות העבודות לבניית מרכז ספורט חדיש ומתקדם בסמוך למכללה למנהל המשתרע על שטח של 20 דונם.
 
 
במקום יבנו שתי בריכות שחייה מודרניות, האחת מקורה והשנייה חיצונית וחדר כושר משוכלל שיתפרש על פני 1,000 מ"ר ויתהדר במכשור חדשני ובמתקנים מתקדמים. כמו כן, יוקמו חדרי חוגים לילדים ולמבוגרים וכן ג'קוזי מרווח. נוסף לכך, יופעלו בחודשי הקיץ קייטנות במדשאות ובשטחים הפתוחים.  עלות הקמת המרכז נאמדת בכ-43 מיליון שקלים והוא צפוי להיפתח באוקטובר הקרוב.
 
צילום: ויקטור אוסיפוב ועידן גרוס
הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד