החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

אליפות אירופה בטיסנים חופשיים

אליפות אירופה בטיסנים חופשיים התקיימה במהלך חודש אוגוסט בעיר Salonta אשר ברומניה.העירה הקטנה , על גבול רומניה-הונגריה, מרוחקת כ-4 שעות משדה התעופה הקרוב ביותר שנמצא בבודפשט.

התחרות מתקיימת פעם בשנתיים והשנה השתתפו בה מספר שיא של נבחרות – 29 .ישראל משתתפת באופן קבוע במסגרת זאת והשנה ייצגו את ישראל תשעה טיסנאים אשר מתחרים בשלוש קטגוריות שונות, בינהם ,גיל מיצמכר – חבר מועדון ראשון לציון.

מחלקות הטיסנים החופשיים כוללות,כאמור, שלוש קטגוריות:
|
מחלקת דאון חופשי – טיסנים בעלי מוטת כנף ממוצעת של כ 2.2 מטר  ואשר מוזנקים לטיסה באמצעות כבל באורך 50 מטר.

מחלקת דאון ממנוע גומי – טיסנים בעלי מוטת כנף ממוצעת של כ- 1.8 מטר ומשקל של 200 גרם בלבד אשר מוזנקים לטיסה באמצעות מנוע שמקור האנרגיה שלו הוא רצועות גומי במשקל 30 גרם.

מחלקת דאון מנוע חופשי – טיסנים בעלי מוטת כנף של למעלה מ 2.5 מטר ואשר מוזנקים לטיסה באמצעות מנוע העובד חמש שניות בלבד.

המשותף לכל מחלקות הטיסנים הוא אופן הטיסה. מרגע עזיבת הטיסן את היד או הכבל- הטיסן טס באופן חופשי ולא נשלט על ידי מערכת שלט רחוק. מטרת התחרות היא השגת זמן שהייה מוגדר מראש לכל טיסה.

תהליך בחירת הנבחרת אורך כשנה וכולל שש תחרויות מבחן אשר לאחר שקלול שלהן נבחרים שלושת המדורגים ראשונים בארץ והם נבחרת ישראל.

עלויות הספורט ומימון הנבחרת הינן רבות ונופלות רובן ככולן על הספורטאים עצמם.אליפות אירופה,כאמור, התקיימה בין התאריכים 10-15 באוגוסט וקדמו לה שתי תחרויות הכנה רבות משתתפים באותו אתר תחרות.

גיל מיצמכר,פעיל במועדון ראשון לציון כ- 30 שנים, הוביל את נבחרת טיסני מנוע הגומי.

ימי האימונים והתחרויות התאפיינו במזג אוויר הפכפך שהשתנה מקור לחום עז, ערפל הפך למטר ברד, ימים שקטים  שהשתנו לרוחות עזות וכיו"ב. אזור ההטסה היה מרוחק כשעה מהמלון בו התגוררה הנבחרת וכל יום התחיל עם הזריחה והסתיים בשקיעה. במשך כשבוע שלם של הכנות בילתה נבחרת את רוב הזמן בשטח ההטסה המרוחק , תחת כיפת השמיים.

בתחרויות ההכנה, מתחרים בדירוג האישי בלבד וגיל הגיע בשתי התחרויות לגמר, לאחר שהשיג את מלוא הנקודות האפשריות בתחרויות הרגילות.בגמר זכה גיל להישג שיא של מקום חמישי מתוך כ- 90 מתחרים. תחרויות ההכנה פתוחות לכלל המתחרים והמשמעות היא שיש הרבה יותר מתחרים מהתחרות הרשמית היות והרבה מלווים אירופאים מגיעים להתחכך באלופים...

באליפות אירופה עצמה שוב השיג גיל את מלוא הנקודות בתחרות ועלה לגמר יחד עם שני המתחרים הישראלים הנוספים.התחרות עצמה התקיימה במזג אוויר שמשי אך עם רוח ערה שהלכה והתחזקה לאורך היום. את טיסות הגמר נאלצו לדחות ליום המחרת עקב הרוח החזקה.

נבחרת ישראל זכתה בסיום התחרות במקום השני והמכובד מתוך כלל 29 הנבחרות.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד