החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

קרבות אבירים בראשון לציון

הגדל

כבר חשבנו שראינו הכל אבל מה שהתחולל באירוע ספורט קרבות אבירים שהתקיים ביום חמישי האחרון בהיכל הספורט בראשון לציון לא היה דומה לשום דבר שהכרנו...

 

נבחרת ישראל בקרבות אבירים אירחה זו הפעם השנייה בישראל טורניר בינלאומי בקרבות אבירים (מסוג דו-קרב מקצועי) והזמינה 7 נציגי נבחרות מהמדינות: צרפת, דנמרק, בלרוס, אסטוניה, אוקראינה ורוסיה להתחרות בחברי הנבחרת (מול כל אחד מהמתמודדים השתדלו להציב מועמד מתאים מבחינת גובה משקל וניסיון מקצועי). הפעם השתתפו בתחרות שתי לוחמות נשים.

במרכז האולם הוצבה במה עם גשר תאורה והגברה שלא מבייש את קיסריה. אורות מרצדים ולהקה (בשם Alba Go Brath ) אשר סיפקה את האווירה בליווי תוף ענק וחמת חלילים סקוטית וניגנה מוסיקה בסגנון ימי הביניים, הלהקה הגיעה במיוחד מאוקראינה לנגן באירוע. האולם היה מפוצץ בקהל צעירים מבוגרים וילדים אשר הגיעו מכל הארץ לחוות בתופעה נדירה של קרבות אבירים.

 

חברי כל מועדוני האבירים מרחבי הארץ לחלקם כבר ילדים קטנים שגם הגיעו והתגייסו לסייע לנבחרת והוסיפו לאווירה בתלבושות מסוגננות מתקופת ימי הביניים.

יבגני גסין מנהל מועדון הקשתים המסורתיים בירושלים (היסטוריון וארכיאולוג) – שימש ככרוז על הבמה ונתן הסבר נרחב על הספורט החדש, על החוקים וגם רקע על המתמודדים בתחרות תוך שהוא משלהב את הקהל המגוון צעירים ומבוגרים כאחד.

 

לאחר הפתיחה והברכות מטעם נציג עיריית ראשון לציון- מר מיכאל רייף ומטעם נציג האיגוד העולמי של קרבות אבירים- מר אנטון טרובניקוב החלו התחרויות.

 

 

הקרב הראשון - נתנאל (דניס) קרצ'ונסקי  (Denis Karachunskij ) מישראל מול גרגורי צ'פלאודסקי ( (Grigorii Chaploutskiy) מאוקראינה. דניס בן 23 שמשקלו 57 ק"ג התמודד מול גרגורי בן 25 במשקל 69 ק"ג. דניס נלחם בחוזקה אך היריב בעל ניסיון רב יותר שהיה גם אגרסיבי יותר ניצח אותו בסופו של דבר בניקוד ( (3-5 לטובת אוקראינה).

 

הקרב השני - מיכאל בריטבסקי (Michael Britavski) מישראל מול הוגו לפון (Hugues Lafon) מצרפת. מיכאל עוסק באומנויות לחימה ובעצמו מדריך ומאמן בחוג קרב מגע אבירים שמתקיים בחיפה, הוא מכשיר את הדור הבא לנבחרת האבירים של ישראל, בן 38 ומשקלו 75 ק"ג, מולו הוגו מצרפת בן 23 במשקל 71 ק"ג, הוגו שהתמודד בטורניר אבירים בישראל גם בשנה שעברה (ניצח גם אז). הוגו, בעל ניסיון רב בקרב מגע בסיבוב הראשון לא הצליח לגבור על מיכאל מישראל (התוצאה בסבב זה 4-5 לטובת ישראל)  ולאחר שהבין שבשיטה הקונבנציונלית לא יצליח לגבור עליו, החליף את הנשק בסיבוב השני לגרזן ובמכות נקודתיות חזקות הצליח לפצוע את מיכאל, מיכאל רצה להמשיך בקרב למרות הפציעה אך צוות מד"א שטיפל בו במקום עצר בעדו. וכך נקבע ניצחון טכני לטובת הוגו מצרפת.

 

בקרב השלישי – זוג לוחמות, אירה רוגוזובסקי מישראל מול דריה אינצנקה (Darya Ihnatsenka) מבלרוס, אירה שהצטרפה לנבחרת לפני כשנה השתתפה כבר בתחרויות בחו"ל יחד עם הנבחרת, היה קשה למצוא לה מתחרה מתאימה (אין הרבה נשים שמשתתפות בקרבות אבירים מן הסתם), דריה שהינה אלופה בסייף אולימפי (בין המקומות הראשונים בבלרוס) והובילה במקום החמישי בקרב האומות השנתי בקרבות אבירים (יוני 2014), הייתה הבחירה האולטימטיבית, היה די ברור לחברי הנבחרת שאין לאירה מישראל סיכוי רב לאור ניסיונה הקצר בתחום אבל כוח הרצון והנחישות של אירה הכריע את היריבה, הסבב הראשון הסתיים בתיקו אך סבב שני ושלישי התוצאה הייתה 3-5 לטובת ישראל אירה נתנה פייט רציני, השתמשה בכל אמצעי מותר ולא הרפתה לרגע והצליחה להביס בנקודות את היריבה מבלרוס.

קרב רביעי  איליה גוברניקוב (Ilia Gubernikov) בן 34 ובמשקל 103 ק"ג מישראל (אילייה עובד כטכנאי בייצור מערכות חשמל בתעשייה כבדה, מול יורי גוסרוב (Juri Gussarov) מאסטוניה.  אילייה שהחל את דרכו בנבחרת לפני כשנה בלבד, צבר ניסיון עם הנבחרת בתחרויות בינלאומיות בחו"ל ואף סייע לה לנצח בטורניר בינלאומי באוסטריה), אילייה התמודד מול יורי המקצוען שלזכותו ניסיון רב בסגנון זה. איליה נלחם בשיניים לא ויתר, היה מאוד אגרסיבי והצליח להכריע את היריב מאסטוניה ביתרון נקודות בכל שלושת הסבבים 4-5 לטובת ישראל.

 

בקרב החמישי  יגור יפרמוב (Egor Efremov) מישראל, בן 24 במשקל 100 ק"ג, עולה חדש (לפני כחצי שנה) מאוקראינה, רופא טראומה במקצועו, ובעל ניסיון בקרבות אבירים במקצה 5X5 (ופחות במקצה מסוג דו-קרב מקצועי), התמודד מול רומן רינגולד Roman Rheingold)) מרוסיה. המתמודד מרוסיה ותיק בעל ידע טכני ומקצועי ומנוסה מאוד בקרבות אבירים (השתתף 6 פעמים בקרב מסוג זה), יגור שהשריון שלו השתייך לתקופה וסגנון מונגולי חטף מהיריב מספר חבטות חזקות בבית החזה מה שהקשה עליו את הנשימה והתנועה והתקשה להתמודד מול היריב הרוסי. הקרב הסתיים בניצחון טכני של נציג הנבחרת הרוסית. סבב ראשון 4-5 לטובת רוסיה

סבב שני ניצחון טכני לרוסיה

 

קרב שישי (סופרפייט ראשון) – מיכאל מורגוליס (Michael Morgulis), ראש נבחרת ישראל בקרבות אבירים מול כריסטופר קיולנר ( Kristofer Kjolle) מדנמרק. קרב זה היה מאוד מעניין ושקול, מיכאל בעל נסיון רב וידע מקצועי בקרבות אבירים (גם יוצא יחידה קרבית בצה"ל), מוביל ומאמן את נבחרת ישראל מעל ארבע שנים, נלחם מול כריסטופר מדנמרק שגם הוא היה לוחם בצבא דנמרק, בעל ידע וותק בתחום, כריסטופר בחר להילחם בקרב זה בנשק מסוג מוט גרזן שבו הוא שולט היטב, מיכאל שאינו מורגל בסוג זה של נשק התאמן לקראת התחרות והצליח להציג מיומנות, טכניקה עשירה ושליטה יוצאת מהכלל בסוג נשק זה (לאור זמן ההסתגלות הקצר). הקרב היה מאוד שקול לכל אורכו, השופטים בסיומו התקשו לקבל החלטה אך בסיכומו של דיון הוחלט על תיקו ושוויון בקרב זה. (סבב ראשון 5-5 ,סבב שני 4-5 לטובת ישראל, סבב שלישי 4-5 לטובת דנמרק)

 

קרב שביעי - (סופרפייט שני)  - אמיר בוגנוב (Amir Buganov) מישראל, מול אלכסי בודרנקו (Alexei Bondarenko) מבלרוס. אמיר בוגנוב נחשב אחד הלוחמים החזקים בנבחרת ישראל, תרם רבות להישגי הנבחרת בתחרויות בחול במיוחד בקרבות 5X5 בהם הוא חזק במיוחד. אלכסי מבלרוס היה חזק במיוחד והצליח להכניע בנקודות את אמיר מישראל (סבב ראשון 3-5 לטובת בלרוס, סבב שני 3-5 לטובת בלרוס, סבב שלישי 4-5 לטובת בלרוס).

 

בתום הקרבות עלו כל משתתפי האירוע עם הדגלים לזירה וכולם שרו את ההמנון לצלילי נגן חמת החלילים, מחיאות כפיים וצווחות הנאה, סיכום האירוע, חוויה נדירה שונה וכולם מקווים להמשך שיבוא בקרוב.

 

סיכום הניקוד:


קרב ראשון
 דניס קרצ'ונסקי-גרגורי צ'פלאודסקי (אוקראינה) 

סבב ראשון 3-5 לטובת אוקראינה

סבב שני 3-5 לטובת אוקראינה

סבב שלישי 3-5 לטובת אוקראינה


קרב שני
 מיכאל בריטבסקי-הוג לפון (צרפת)

סבב ראשון 4-5 לטובת ישראל

סבב שני עצירת הקרב ע"י הצוות הרפואי- ניצחון של צרפת


קרב שלישי
 אירה רוגוזובסקי-דריה יגנטנקה (בלרוסיה)

סבב ראשון 5-5 

סבב שני 3-5 לטובת ישראל

סבב שלישי 3-5 לטובת ישראל


קרב רביעי
 איליה גוברניקוב-יורי גוסרוב (אסטוניה)

סבב ראשון 4-5 לטובת ישראל

סבב שני 4-5 לטובת ישראל

סבב שלישי 4-5 לטובת ישראל


קרב חמישי
 יגור יפרמוב-רומן ריינגולד (רוסיה)

סבב ראשון 4-5 לטובת רוסיה

סבב שני ניצחון טכני לרוסיה


קרב שישי
 מיכאל מורגוליס-כריסטופר קיולנר (דנמרק)

סבב ראשון 5-5 

סבב שני 4-5 לטובת ישראל

סבב שלישי 4-5 לטובת דנמרק


קרב שביעי
 אמיר בוגנוב-אלכסיי בנדרנקו (בלרוסיה)

סבב ראשון 3-5 לטובת בלרוסיה

סבב שני 3-5 לטובת בלרוסיה

סבב שלישי 4-5 לטובת בלרוסיה

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד