החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

סדרת גמר כדוריד

מכבי והפועל ראשל"צ מוכנות לסדרת, שתיפתח בשישי הקרוב 8/5/15. עונת הכדוריד תגיע ביום שישי לשיאה, כאשר סדרת הגמר-יד בין מכבי להפועל ראשל"צ תצא לדרך. השתיים הפגינו עליונות לכל אורך העונה, כך שנראה שגם הפעם, כמיטב המסורת הראשל"צית, מצפה לנו סדרה צמודה ודרמטית.

"הפרפרים כבר עושים את שלהם, אני מקווה שהסדרה הזו תהיה הוגנת", אמר מאמן הפועל ראשל"צ, סער פרנקל, "השחקנים יודעים שאסור להם לחרוג מהאגרסיביות של המשחק ולעשות דברים לא יפים. אנחנו מייצגים את הנוער כאן בראשון לציון וברור לנו איך צריך לשחק".


 
על האתגר שעומד בפניו, אמר פרנקל: "אני רוצה להוביל את השחקנים שלי לתואר, אבל ברור לנו מול מי אנחנו מתמודדים. בתחילת העונה אנשים זילזלו במכבי ראשל"צ, אבל היא הגיעה למעמד הזה בצדק ומהמקום הראשון בליגה. אנחנו צריכים להיות מפוקסים כל הסדרה כדי לחשוב על הצלחת הזו".

"לא זכורה לי עונת כדוריד שכזו", הוסיף פרנקל, "היו הרבה הפתעות, כולל קבוצה נוספת שהצטרפה לחבורת הצמרת והביאה הרבה קהל למשחקים שלה. אנחנו לא רגילים להפסיד כל כך הרבה בעונה אחת, אבל בסופו של דבר אנחנו ומכבי ראשל"צ נמצאים כאן. ההגעה שלנו למעמד הזה היא תעודת כבוד, זה לא מובן מאליו לשתי הקבוצות. לקראת הסיום השחקנים ידעו להעלות הילוך ולהתמודד עם המשברים. שמח שהליגה שלנו הייתה מעניינת השנה".

כפי שדובר לא אחת העונה, זו תהיה כנראה הסדרה האחרונה של עידן מימון כשחקן פעיל בהפועל ראשל"צ. אחרי שזכה בגביע המדינה, הסמל הגדול של הכדוריד הישראלי בעשרים השנים האחרונות ינסה לפרוש עם דאבל חלומי. "מצפה לנו סדרה קשה", אמר מימון, "שתי הקבוצות שוות ביכולת וברמה, כל המשחקים שהיו עד כה העונה בדרבי הסתיימו בשנייה האחרונה או בהפרש מינימאלי. כל העיר מדברת על הסדרה הזו, מצפה חוויה גדולה לכל חובבי הכדוריד בעיר ובמדינה. נעשה הכל כדי שתהיה סדרה מעניינת".

מימון הודיע בעבר שיפרוש בתום העונה, אך לאור דבריו הנוכחיים, נראה ששום דבר לא בטוח: "אני לא חושב על הפרישה כרגע, אלא רק לטובת הקבוצה. לגביי, עדיין יש סימן שאלה. אני לא מתעסק בעתיד שלי, שם את הכל בצד. מבחינה גופנית אין לי בעיה, הרבה אנשים מופתעים מהגיל שלי. אני קרוב ל-41, אז מה? הגיל לא מעניין, שישפטו אותי לפי היכולת. בגילי יותר קשה לקום בבוקר ולהתאמן, אין הרבה אנשים שמגיעים לגיל הזה ונמצאים בכושר כמו שלי. אני לא מחסיר אימונים ולא עושה פחות מאחרים, מרוצה להיות טוב על המגרש. אם בגיל 41 אני משחק טוב יותר מאיך ששיחקתי בגיל 35, אז הרווחתי". מאמנו הוסיף: "הוא אפילו העלה העונה רמה בהגנה, הוא סוחב את הקבוצה. יש לעידן דרייב בכל אימון ובכל משחק. כשהוא יפרוש, זה יהיה חסר מאוד לקבוצה".

מנגד, ג'ו מתתיה, שעבורו מדובר בעונה ראשונה כמאמן מכבי ראשל"צ, ינסה להניף צלחת ראשונה כמאמן אחרי שנים מוצלחות על הפרקט: "אני מקווה שתהיה סדרה של חמישה משחקים, כי זה מוסיף עניין לענף, שאין בו הרבה חשיפה. ההמתנה לסדרת הגמר לא הייתה כל כך טובה לנו, אנחנו לא כל כך אוהבים להתאמן, אלא אוהבים לשחק". על חוסר הניסיון שלו כמאמן ראשי במעמד כזה אמר: "העובדה שאני מאמין צעיר לא נותנת לי פריבילגיה לעשות טעויות".

יואב נאמן, קפטן מכבי ראשל"צ, חולם להניף צלחת נוספת. "העונה הזו הייתה חגיגה, זו הייתה הליגה המעניינת ביותר שהייתה לנו מאז שאני רואה כדוריד. היו הרבה דברים לא צפויים", אמר נאמן, "עכשיו אנחנו מגיעים לישורת האחרונה של העונה, זה כיף גדול להיות כאן. אנחנו צריכים לבוא למשחקים האלה באהבה וליהנות מחגיגת כדוריד. הפגרה אולי קצת תתבטא בחלודה במשחק הראשון, אבל הגמר הזה כולל שתי קבוצות ששיחקו העונה כדוריד יפה. בטוח שתהיה סדרה מעניינת בין שני המועדונים שמובילים את הכדוריד הישראלי בכל דבר".

שישי, 16:30, ישיר ב-5SPORT: המשחק הראשון בסדרת הגמר-יד

צילום: אבי קקון

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד