החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

מחלקת דאוני ההשלכה

מחלקת דאוני ההשלכה (HAND LAUNCH) הינה מחלקה חדשה יחסית בעולם הטיסנאות. המחלקה הוכרה כמחלקה בינלאומית ע"י ה-FAI לפני פחות מעשור כמחלקת ה-F3K, נקבעה לה חוקה רשמית רק לפני כשנתיים ואליפות העולם במחלקה זו התקיימה לראשונה ב -2011 בשבדיה.

למרות גילה הצעיר כמחלקה בינלאומית, למחלקת ה- F3K היסטוריה ארוכה בהרבה, במחלקת דאוני ההשלכה מתחרים ברחבי העולם כבר קרוב ל-30 שנה תחת חוקות מקומיות של הארצות השונות בהם התקיימו תחרויות אלו. בתקופות אלו דאוני ההשלכה לא נזרקו בשיטת הדיסקוס אלא בשיטת הכידון בה נזרק הטיסן מדומה לכידון תוך השקעת מאמץ גופני רב על מנת להביאו לגובה סביר על מנת לתפוס טרמיקה.

 החשיפה הראשונה שלי למחלקה הייתה בשנת 2009 כאשר ראיתי סרטון ביוטיוב איך דאון \ טיסן נזרק מהיד ומגיע לגבהים של מעל 50 מטרים וכל זאת ללא כל סיוע של מנוע או כבל שמושך אותו כלפי מעלה.

מיד חיפשתי חומר על כך ברשת הישראלית ומצאתי את עצמי מגיע לקלוב התעופה לישראל שואל האם יש מטיסים בארץ בתחום.למזלי באותה שבת באזור חודש מאי התקיימה תחרות בקיבוץ ברנר ברחובות, אשר לא החמצתי ונסעתי להתרשם מקרוב.

התחרות כללה 4-5 מתחרים בלבד אך קיומה הפעים אותי כ"כ שהחלטתי כי גם אני מעוניין להיות חלק מדבר מופלא זה (בצעירותי במסגרת חוג בגדנ"ע אוויר בניתי דאונים חופשיים ותמיד מצאתי כי התחום של דאונים משך אותי בעקבות האצילות שהם דואים כמו הציפורים הנודדות על גבי אוויר חם הנושא אותם בין מדינות). לא לקח הרבה זמן וכבר באוגוסט 2009 הטסתי את הדאון הראשון שלי באזור צאלים בדרום הארץ

לאחר מספר חודשים אינטנסיביים בכל מיני שעות וימים כולל התחלת הבוקר בפארק גני יהושוע ב – 06:00 בבוקר ומשם לאחר שעתיים של אימונים נסיעה לעבודה החלטתי להשתתף בתחרויות שנערכו מטעם קלוב התעופה לישראל בשטחים חקלאיים שונים בארץ, החל מקיבוץ ברנר בדרום, אזור נחלת יהודה בראשון לציון, גני תקווה – קריית אונו, וגם באזור הרצליה רשפון.

ניתן היה לראות כי האימונים המרובים שלי חלקם באופן עצמאי וחלקם עם חברים למחלקה הניבו תוצאות גבוהות בזמן קצר יחסית ובמיוחד בהשוואה למתחרים נוספים במחלקה להם ניסיון בהטסת דאונים מונחים רדיו מזה 15 שנים.

ניתן להגיד כי קצב ההתקדמות שלי הפתיע לא מעטים גם בקהלים רחבים יותר במועדון התעופה.

בשנת 2010 הצלחתי לזכות במקום 3 באליפות ישראל

בשנת 2011 זכיתי במקום שני באליפות ישראל

בשנת 2012 זכיתי במקום הראשון באליפות ישראל וכן בתואר טיסנאי השנה בעקבות התוצאות הגבוהות באותה שנה

כחלק מתוצאות אלו זכיתי להיכלל כחבר נבחרת ישראל לאליפות העולם אשר תיערך ב 2013 בדנמרק.

תחרות אליה מגיעים מכל העולם כ – 120 מהמטיסים הטובים מכל מדינה

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד