החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

ליגה אחרת: אליפות כדורסל אולמות בראשל"צ

מסתבר שאפשר לשחק כדורסל בצורה תחרותית גם אם אתה לא שחקן מקצועי שרשום באיגוד הכדורסל. בעיריית ראשל"צ בשיתוף החברה העירונית הקימו בקיץ הקודם את טורניר כדורסל אולמות לתושבי ראשון לציון כשלכל שכונה יש נציגה ולחלק מהשכונות גם יותר מנציגה אחת. 16 קבוצות חולקו לבית עליון ותחתון כשהאלופה וסגניתה תשתתפנה בטורניר הסטריט-בול הראשי של ראשל"צ שיערך בסוף אוגוסט. הטורניר כלל מעל ל-60 משחקים בארבעה שבועות מתישים ואינטנסיביים כשבכל יום משוחקים ארבעה משחקים. את הטורניר שפט ערן פלג ואת ניהול המזכירות לקח על עצמו חבר מועצת העיר ישראל מוטעי.כאמור, בתום טורניר מפרך הגיע אתמול (חמישי) ערב הגמרים ששוחק לעיני כ-200 צופים ובו הוכרזו האלופות. את אליפות הבית העליון לקחה קבוצת שישיסל נאות שקמה לאחר נצחון במשחק הגמר 21:37 על קרית גנים האולפנה. שתי הקבוצות פתחו את המשחק בהיסוס והיה ניכר שהן מתרגשות מהמעמד אך שישיסל, שסיימה את העונה הסדירה במקום השני, יצאה ראשונה מההלם ועלתה ליתרון דו ספרתי. קרית גנים לא הצליחה להיכנס למשחק והחטיאה ממצבים נוחים. גם נסיון קאמבק בפתיחת החצי השני לא הואיל ובסיום שישיסל קטפה את התואר והוכרזה כאלופת הבית העליון. במשחק על מקום 3 ניצחה ניצנים "ליונס" את נווה דקלים "האריות".המאמן, איתי כהן, היה מאושר: "היה טורניר נהדר וזה הזמן להודות לישראל מוטאי. זאת ברכה להשתתף ולקחת חלק. אנחנו קבוצה קטנה שאף אחד לא סימן אותנו כפייבוריטים והראנו אופי".

בבית התחתון קיבלנו משחק צמוד יותר כאשר הכלוב "לזכרה של שירה שאשא" פגשה את כרמים "המזרונאים". שתי הקבוצות הראו עליונות לאורך כל הבית התחתון וסיימו בשני המקומות הראשונים.הכלוב פתחו היטב, אולם כרמים חזרו למשחק ואף הוליכו במחצית 28:25. עם פתיחת החצי השני הכלוב הידקו את ההגנה, נטלו את היתרון ושמרו על מאזן נקי מהפסדים לאורך כל הטורניר. קבוצת הכלוב העניקה את הגביע למשפחת שאשא. שתי הקבוצות העפילו לבית העליון בקיץ הבא.מירון שילון,
מארגן הטורניר, סיכם את החוויה: "לפני קצת יותר משנה פנו אליי מספר קבוצות וביקשו לדעת מי עוד משחק באולמות בעיר. לאט לאט הצלחתי לחבר 16 קבוצות ושנה שעברה הטורניר שוחק גם בזמן המלחמה. מאז החבר'ה בהתלהבות ומחכים לטורניר הזה לאורך כל השנה. המשתתפים משלמים ממיטבם כספם על אולמות ועל מיסים ומגיע להם את זה". לגבי המשך המפעל אמר: "השנה הכפלנו את כמות המשחקים ואני מאמין שבשנה הבאה נחזור בענק".

ערן פלג, ששפט את כל הטורניר בהצלחה רבה על אף הלחץ הרב מהקבוצות, סיכם: "חוויה מאד מאתגרת. אחרי התחלה קשה לאט לאט השחקנים הכירו אותי ואת סגנון השיפוט שלי. מאד מאד נהנתי מזה, גם בערבים בהם ביליתי 4 שעות על הפרקט. יש חבר'ה שבאים ופשוט רוצים לנצח וזה מה שהעיר צריכה, זה מפעל חשוב לעיר".מיקום סופי בית עליון:
1.שישיסל
2.קרית גנים האולפנה
3.ניצנים "ליונס"
4.נווה דקלים "האריות"
5.קרית גנים TALIS
6.קרית ראשון דודי
7.מישור הנוף
8.מ.כ נווה הדרים אורן/מתימיקום סופי בית תחתון:
1.הכלוב "לזכרה של שירה שאשא"
2.כרמים "המזרונאים"
3.נווה דקלים "ארונות הראל"
4.מ.כ נווה הדרים ערן
5.ניצנים שמעון
6.ניצנים רפי
7.נאות שקמה לירן
8.ניצנים שלום

קרדיט: ניב שמולי אתר "ספסל" safsal.co.il

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד