החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

אלפים השתתפו היום ב"מרוץ ראשון"

באליפות ישראל בריצת 15 ק"מ שהתקיימה הבוקר (יום שישי) במסגרת "מרוץ ראשון" בראשון- לציון, סיימה השיאנית הישראלית צ'מטאי סלפטר במקום הראשון בקטגוריית נשים בתוצאה של 48:42 דקות. אלופת ישראל בריצת מרתון וחצי מרתון, הרצה החרדית ברכה (ביטי) דויטש סיימה במקום השלישי בקרב הנשים. בקרב הגברים זכה גירמה אמרה עם תוצאה של 45:13, אשר שומר על התואר שיאן ישראל בריצת ה- 15 ק"מ.


באליפות ישראל בריצת 15 ק"מ שהתקיימה היום, שישי, ה-1/2, במסגרת "מרוץ ראשון" בראשון- לציון", זכתה השיאנית הישראלית לונה צ'מטאי- סלפטר בת ה- 30 במקום הראשון בקרב הנשים עם תוצאה של 48 דקות ו-42 שניות, במקום השני זכתה סלאמוויט באיולין (49 דקות ו- 21 שניות), ובמקום השלישי זכתה ברכה דויטש (54 דקות ו-42 שניות), זוכת מרתון טבריה ואמא ל-5 ילדים.את קו הגמר של המרוץ חצה ראשון גירמה אמרה עם תוצאה של 45 דקות ו-13 שניות, מיד אחריו הגיע איימרו עלמיה עם תוצאה של 45 דקות ו-27 שניות, ואת המקום השלישי קטף מלדה בוקיאו עם תוצאה של 45 דקות ו-42 שניות.כ-950 רצים הוזנקו בשעה 7:00 בבוקר לריצת ה-15 ק"מ. סך הכל לקחו חלק באירועי המרוץ כ- 5,000 אנשים מרחבי הארץ ובכל קשת הגילאים. במרוץ נערכו מקצים נוספים: מקצה 10 ק"מ, מקצה 5 ק"מ, מקצה 2 ק"מ עממי ומרוץ אפרוחים המיועד לילדים באורך של כ- 250 מטר . כמו כן, במסגרת "מרוץ ראשון" התקיים זו השנה השנייה, מקצה של 500 מטר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ביוזמת קבוצת ההורים מהל"ב (מנהיגות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים) ובשיתוף העירייה.רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון אמר: "נפלא לפתוח את הבוקר עם אלפי הרצות והרצים שהגיעו אלינו מכל חלקי הארץ. אני מצדיע לכל האתלטים, לתלמידי בתי הספר ובמיוחד לקבוצת מהל"ב מנהיגות הורים לילדים ובוגרים עם מוגבלות, על הרוח הספורטיבית".את האירוע ארגנה עיריית עיריית ראשון לציון באמצעות החברה העירונית בראשות אלי פולק ובשיתוף איגוד האתלטיקה בישראל שבחר לקיים את האליפות במסגרת מרוץ ראשון לציון שנה רביעית ברציפות. המרוץ התקיים במעמד ראש העירייה, רז קינסטליך ומחזיק תיק הספורט, חבר המועצה איתן שלום, והמשיך לאורך היום בהפנינג ספורטיבי בו השתתפו אלפי אנשים ותלמידי בתי הספר בעיר שהגיעו לעודד.על הזוכים
האצנית לונה צ'אמטי- אלופת אירופה בריצת 10,000 מטר והאתלטית הישראלית היחידה שזכתה בתואר זה. היא שיאנית ישראל הנוכחית (2018) בריצות ל-1,500 מטר, 3,000 מטר, 5,000 מטר, 10,000 מטר, 15 קילומטר, 20 קילומטר, חצי מרתון, 25 קילומטר ומרתון.

גירמה אמרה בן ה-31 שומר על התואר אלוף ישראל בריצת 15 ק"מ, הוא שיאן ישראל בריצת מרתון, כשזכה במרתון וולנסיה לפני כחודשיים.


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד