החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

אליפות הג'ודו והסמבו הבינלאומית

בסוף שבוע הקרוב תתקיים אליפות הג'ודו והסמבו הבינלאומית- "נרוש קאפ". בתחרות צפויים להשתתף כ-200 ספורטאים מ-22 מדינות בגילאי 12-20. שגרירי המדינות המשתתפות צפויים להשתתף בטקס הפתיחה שיתקיים ביום שישי הקרוב (1.3.19). זו תהיה הפעם הרביעית שהתחרות מתקיימת בראשון לציון לזכרו של אחד הספורטאים הראשונים- אלכס נרוש ז"ל. אלכס היה ספורטאי מצטיין, אלוף ישראל לנוער וחבר נבחרת ישראל. במקביל אלכס היה תלמיד מצטיין וכבר בגיל 28 סיים דוקטורט בכימיה אורגנית. עבודתו הוכרה על ידי ארגון כימאים כפריצת דרך וכיום מעל 20 מדינות יחד עם מכון וייצמן ממשיכים לפתח את דרכו. אלכס נפטר בגיל 28 לאחר מאבק במחלת סרטן הריאות. האליפות מתקיימת בשני ענפי ספורט: ענף הג'ודו וענף הסמבו, מדובר בענף אמנות לחימה מודרנית המשלב בין ג'ודו והיאבקות. מקור השם פירושו הגנה עצמית ללא נשק. סגנון של הסמבו שדומה לג'ודו והיאבקות חובבנית אך בשינויים מזעריים בחוקים. גביע אירופה מהווה תחרות חשובה לדירוג העולמי ואירופאי. בתחרות משתתפים 380 ספורטאים וספורטאיות מ- 24 מדינות.


רז קינסטליך, ראש העירייה: "אני רואה בספורט בראשון לציון את אחת המטרות הגדולות שלי בקדנציה הקרובה. יש לנו את הספורטאים וצוותי האימון הטובים ביותר ואני מתכוון לתת להם את כל הכלים על מנת להצליח".


מי שעומד מאחורי ארגון התחרות הוא פבל מוסין- מאמן אגודת "עצמה אתלט" ראשל"צ ומאמן אולימפי בשלוש אולימפיאדות אחרונות בג'ודו ושי גייזינגר-  מאמן בכיר בענף הג'ודו, מאמן נבחרת ולאחרונה מנכ"ל איגוד הסמבו בישראל. שתי התחרויות נחשבות תחרויות רשמיות של איגודים.

"האירוע לא היה מתקיים בלי התמיכה של עיריית ראשון לציון" מספר פבל מוסין "אנו שמחים שבעירייה מבינים את חשיבות האירוע לדור העתיד . דמותו של אלכס נרוש ז"ל היא דוגמה מצוינת לשילוב של ספורט, מדע וחברות אמיתית. כך אנחנו מחנכים את הדור העתיד במטרה לייצר חברה טובה יותר ומוצלחת".

האליפות בענף הג'ודו תתקיים ביום שישי 01.03.19 והאליפות בענף הסמבו תתקיים ביום שבת 02.03.19,  שתי האליפויות יתקיימו בהיכל הספורט "גן נחום", כתובת תמר אבן 9, ראשל"צ. 


 

צילום: נוטנקו רומן

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד