החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

איזה אורקסטרה! אורנה בן-עמי: מרתכת עבר להווה


תערוכת קיץ 22 בגלריה העירונית ראשל"צ, בית גורדון-לונדון

ראשון לציון חוגגת 140 שנים להיווסדה ולשם כך הוזמנה האמנית אורנה בן-עמי להציג בחללי הגלריה עבודות שעוסקות בזיכרון ובזיכרונות . בין היתר, בחרה אורנה,  לעבוד לקראת התערוכה גם עם ארכיון המוזיאון ההיסטורי של העיר המכיל כ- 30 אלף צילומים תקופתיים, שנעשו בידי צלמים אנונימיים מראשית ההתיישבות הציונית בראשון לציון.

אורנה, לא מסתירה את מקור הצילום, אלא  משאירה אותו ובונה מעליו 'קומה נוספת' - פיסול בברזל. מדובר בחומר ארכיוני שמעוגן בסיפור ההיסטוריה הציונית. מודעת לאג'נדה ולבחירות שנעשו בידי הצלמים, אורנה מנהלת עם הצלמים דיאלוג סמוי: כיצד מעצב העבר את ההווה וכיצד האופן שבו נתפס העבר משתנה בהתאם לנורמות החברה והאנשים שאנחנו כרגע. אורנה משלימה ו'מרתכת' את זיכרונותיה, יוצרת אותם בחומר לכאורה גברי שהטיפול בו ותוצאותיו נשיים לגמרי. במובנים אלו אורנה הייתה ועודנה פרצת דרך ובדרך עבודתה מתקיים חיבור נוסף לחלוצות שבצילומים, נשים שלא נרתעו מקושי פיזי, בזיעת אפיהן עבדו, כשוות לגברים, סימנו תקווה לחברה שוויונית חדשה.

בין סיפור האתוס הציוני באמצעות צילומים מטופלים לבין זיכרונות אישיים עבודות הברזל של אורנה בן-עמי משאירות את הצופה נוכח, כאילו הוא עצמו מולחם אל עברו כמו גם אל ההווה המתהווה. אורנה מפסלת את רישומם בחלל, יוצרת באמצעותם גשר בין עבר להווה ומותירה רווחים וחללים גם לספק.

פתיחה – 13.8.22
נעילה-  26.10.22


אוצרות : אפי גן, קרן ויסהוז

אתר הגלריה: www.bl-gallery.co.il

הגלריה העירונית לאמנות, בית גורדון לונדון, אחה"ע 8, ראשון לציון

ימים ב-ה 10-14, ב- 16-18, שבת 10-14  טל' 7572821


הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד