החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תערוכה חדשה בגלריה העירונית - סשה אוקון


סשה אוקון- מקדש החיים  (מוקדש לשוק מחנה יהודה) 

תערוכת היחיד של הצייר סשה אוקון תוצג על פני כל חללי הגלריה העירונית לאמנות. הציורים  מוקדשים לשוק מחנה יהודה. השוק המפורסם שינה פניו, מה שאפשר לסשה מסע ציורי שתוצאותיו הייחודיות , המורכבות והבלתי צפויות מוצגות בתערוכה. בין השנים 2020-2022 צייר בסטודיו בירושלים 12 ציורים גדולים בצבעי שמן על מצע עץ גדול ואחיד. 

לצד הציורים הגדולים, מוצגים בתערוכה מספר רישומים בעיפרון על נייר – חלק מעבודת ההכנה לקראת כל ציור. כמו כן נבחרו לתערוכה צילומים קטנים מטופלים, המאירים חלק מתהליך המחקר לקראת כל ציור , תהליך המשתנה לקבלת אופיו הסופי .עבודתו של אוקון מושפעת מהישראלי, מהאור ומהחיים בירושלים, אך בה במידה הוא מחבק ומטמיע בציוריו אנך של יצירה ששורשיה נטועים בתנ"ך, יוון ורומא העתיקות, אמנות ימי ביניימית, רנסנס איטלקי, יהדות אירופה, כמו גם בתרבות המערב: בספרות, בפסיכולוגיה ובפילוסופיה. הרעיונות הנטועים בבסיס העבודות הם קוקטייל ייחודי, מובהק ומובחן.  

אוקון מצליח 'להרים' את היומיומי אל הנשגב ולעיתים פועל באופן הפוך: 'מוריד' את הנשגב אל הארץ. העבודה נעה במרחב מיוחד, רווי הומור ומתוך מודעות לאבסורדיות החיים, מרחב בין קודש לחול. אוקון שואף לחשוף קשרים נסתרים  תוך שהוא מעלה את היומיומי לספירות נצחיות. מבלי משים נעשית חתירה תחת ציפיותיו של הצופה, ערעור הנמצא בנשמת עבודתו הייחודית.  אוצרות התערוכה: אפי גן, קרן ויסהוז

נעילת התערוכה: 28 בפברואר 2023 הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד