החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

5 תערוכות חדשות ופסל דינוזאור..

פתיחת התערוכות: 19 לאוקטובר, יום ב' בשעה 19:30- בקומה 5, בניין עיריית ראשל"צ, רח' הכרמל 20, אתם מוזמנים!!

בגלריית הכניסה מוצב פסל דינוזאור 'אלפרוזאורוס' שיצר האמן ררועי מרדכי, אשר הוצג לראשונה במוזיאון פ"ת לאמנות, והגיע אלינו מהתערוכה 'מוזיאון הטבע'.
צרפנו תמונה, אבל אין כמראה עיניים. 4 מ' מפתיעים של חומר ירוק ..

בגלריית הכניסה נפתחת תערוכת פיסול ברשת: 'לרקוד את החיים'- של האמנית אלה אלמוג


רועי מרדכי - "אלפרוזאורוס"

העדות היחידה לקיומו של האלפרוזאורוס בארץ היא טביעת כף רגלו, שנמצאה בבית זית. "הדינוזאור הציוני"  אשר משערים כי זהו הדינוזאור היחיד שחי דרך קבע בארץ , לא התנשא לגבהים מרשימים ואף לא היה טורף אימתני, אלא היה סוג של יען מוגדל, דינוזאור עלוב. האלפרוזאורוס של מרדכי מעלה חיוך, מעורר חמלה והזדהות. הוא טומן את ראשו ברצפת הגלריה, מתבוסס בבוץ טובעני, מצהיר בפומבי על אי-נטילת חלק בעידן הנוכחי ועל חיפוש אחר טבע אלטרנטיבי, כזה המתקיים מתחת לאדמה.
מרדכי יוצר חיקוי אנטומי מדויק וריאליסטי ככל האפשר של דינוזאור שנכחד לפני מיליוני שנים. ההתנגשות בין גבוה לנמוך מודגשת גם על ידי הבחירה בחומר: פלסטלינה – חומר זול, המוני, אנטי-אמנותי, בלתי אקולוגי, רעיל, סינתטי, הנצרך על ידי ילדים, ולרוב משמש ליצירת עבודות זמניות קטנות-ממדים. מרדכי עובד בפלסטלינה בקנה מידה גדול, ונע על-פני ציר זמן מתקופת היוּרה, דרך היכחדות הדינוזאורים וגילוי שרידים מאובנים, עד לכאן-ועכשיו.

אלה אלמוג - "לרקוד את החיים"

אלה אלמוג מפסלת ברשת, חומר עדין ודוקר, שקוף ואטום. מרבית הפיסול ברשת נעשה על ידי לחיצת הרשת מבפנים החוצה בכדי לעצב צורה, לאחר מכן מעוצבת המעטפת על ידי ריקוע והבלטה. לעיתים, היא מוסיפה צבע אך לרוב הרשת מדברת בשפת הכרום הטבעית שלה. בתערוכה סרט המתאר את דרך פעולתה ברשת.

בקומות 1-4 ייפתחו 4 תערוכות חדשות של האמניות:

• אתי בשביץ
• מאשה אסינובסקי
• חוה ויינברג
• דורית גור.

אוצרת התערוכות: אפי גן.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד