החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
טאבים צד
דלג על טאבים צד
אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה
סוף אזור כפתורי הרשמה לפעילויות החברה

תערוכת-בזק של האמן וולף בולבה

ב-2 באפריל, יום ב',  תיפתח בגלריה העירונית-בית קנר, תערוכת-בזק של האמן תושב העיר- וולף בולבה לרגל זכייתו בתואר 'איש השנה' מטעם עיריית ראשון לציון. עבודותיו יוצגו בגלריה למשך 3 ימים וזוהי הזדמנות מיוחדת להיפגש עם סגנון ציורי, איורי, ססגוני ויוצא דופן. הפתיחה החגיגית ביום ב' בשעה 21:00 בבית קנר. ראו הזמנה זו כהזמנה אישית!


וולף בולבה

וולף בולבה נולד בשנת 1951 בקישינב, מולדובה, רכש את השכלתו האמנותית במכון לאמנות בקישינב, ובהמשך – בפקולטה לעיצוב ספרים במכון לאמנות הדפוס בלבוב (1977).כסטודנט עיצב ספרים עבור הוצאות ספרים שונות במולדובה. מאז, נעשה איור ספרים, בייחוד ספרי ילדים, בתחום פעילותו העיקרי. וולף בולבה אייר יצירות של שייקספיר, גתה, דוסטויבסקי, בלזאק, אנדרסן, הופמן, שלום עליכם ואחרים. עבודותיו זכו להכרה והוא קיבל תעודות הוקרה בתחרויות "אמנות הספר" שנערכו בברית המועצות.

בשנת 1991 עם עלייתו לארץ, הצליח להפוך לחלק מהעולם האמנותי של עיצוב הספרים הישראלי. מאז אייר יותר מ-130 ספרים (בעיקר ספרי ילדים) ביניהם של לואיס קרול, הנס כריסטיאן אנדרסן, סמואל מהרשק, אורי צבי גרינברג, לאה גולדברג, שלומית כהן-אסיף, עמליה עינת, ציפי שחרור, אברהם קנטור ואחרים.

עבודותיו מתייחדות בקומפוזיציות, בצירופי צבע מורכבים ובטכניקה אמנותית ברמה גבוהה. באיורים הוא משתמש בצבעי מים וגואש, בגרטאז', קולאז' ,תבליט, תחריטי מתכת והדפס אבן. הוא מסוגל להעשיר את תן תוכן היצירה בפתרונות מקוריים באמצעות איוריו. לעתים קרובות הוא יוצר רצף אמנותי המתקיים לצדו של הטקסט המאוייר, ובכך הוא מוסיף לו נפח ורבדים.

וולף בולבה זכה בהכרתם של עמיתים וקוראים בישראל, והיום הוא חבר באגודת הציירים והפסלים ובאגודת המאיירים בישראל. יצירותיו הוצגו בתערוכות בישראל ובחו"ל וזיכו אותו בפרסים ויקרתיים: בולבה הוא חתן פרס לאמנות על שם יעקב פיכמן לשנת 2002, ובנוסף זכה בשני פרסים על האיורים הטובים ביותר ליצירותיו של אורי צבי גרינברג.

תערוכות בחו"ל:
משנת 1971 ועד לעלייתו ארצה השתתף בתערוכות חשובות ברחבי ברית המועצות, במוסקבה, בקייב, במינקס, בסנקט פטרבורג. כמו כן השתתף בתערוכות בגרמניה, בשוודיה, בבולגריה ובאפגניסטן.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד